Stembureau OBS De Bron/De Meander in Hendrik-Ido-Ambacht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3343 CB · Wijk Krommeweg

Hier waren 347 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Hendrik-Ido-Ambacht) en zijn 347 geldige stemmen uitgebracht. Gemeente Belangen werd hier de grootste met 17,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Gemeente Belangen 61 17,6% 15,7% +1,9 pp 2,9%
SGP-ChristenUnie 58 16,7% 27,7% −11,0 pp 1,5%
VVD 50 14,4% 14,0% +0,4 pp 2,6%
Realistisch Ambacht 43 12,4% 9,4% +3,0 pp 3,4%
PvdA 36 10,4% 8,4% +2,0 pp 3,2%
D66 35 10,1% 8,0% +2,1 pp 3,2%
CDA 30 8,6% 8,7% −0,1 pp 2,5%
ECHT VOOR AMBACHT (E.V.A.) 27 7,8% 5,9% +1,8 pp 3,4%
A.U.B. 7 2,0% 2,2% −0,1 pp 2,4%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hendrik-Ido-Ambacht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. André Flach (SGP-ChristenUnie) · 43 stemmen · 12,4% van alle stemmen hier
  2. Marjet Vogelaar (Gemeente Belangen) · 41 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
  3. Marijke Gommans (D66) · 29 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  4. Jauharina ten Seldam (VVD) · 28 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  5. Oene Doevendans (Realistisch Ambacht) · 25 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
  6. Bert van der Wulp (PvdA) · 16 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Steven van Die (CDA) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  8. Adrie Scheurwater (ECHT VOOR AMBACHT (E.V.A.)) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  9. Wenny van der Hee (CDA) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Daan van den Wollenberg (VVD) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Kim Verlijsdonk (VVD) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Ferdi de Jong (Realistisch Ambacht) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Joyce van de Poel (Realistisch Ambacht) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Cinthus van der Lei (Gemeente Belangen) · 5 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  15. Sharda Ramnathsing (PvdA) · 5 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP-ChristenUnie haalde hier −11,0 pp minder dan gemiddeld in Hendrik-Ido-Ambacht.
  • Qua gewicht is dit het 22e van de 24 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Hendrik-Ido-Ambacht en 0,0050% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Hendrik-Ido-Ambacht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen319
Geldige volmachtbewijzen28
Toegelaten kiezers347
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)347
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,30% in Hendrik-Ido-Ambacht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Hendrik-Ido-Ambacht

Alle stembureaus in Hendrik-Ido-Ambacht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.