Hoe stemde Dierdonk in Helmond in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Kern Dierdonk
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Dierdonk 3.341 geldige stemmen uitgebracht (6,8% van alle stemmen in Helmond). PVV werd hier de grootste met 26,9%. Vergeleken met heel Helmond scoorden VVD (+9,9 pp) en D66 (+2,2 pp) hier hoger en PVV (−7,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 900 | 26,9% | 34,0% | −7,1 pp |
| VVD | 882 | 26,4% | 16,5% | +9,9 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 476 | 14,2% | 12,8% | +1,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 353 | 10,6% | 10,8% | −0,3 pp |
| D66 | 242 | 7,2% | 5,0% | +2,2 pp |
| SP | 79 | 2,4% | 4,7% | −2,3 pp |
| BBB | 79 | 2,4% | 2,3% | +0,0 pp |
| CDA | 72 | 2,2% | 2,3% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 54 | 1,6% | 2,5% | −0,9 pp |
| Volt | 49 | 1,5% | 1,3% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 44 | 1,3% | 1,3% | −0,0 pp |
| JA21 | 27 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 26 | 0,8% | 0,7% | +0,0 pp |
| DENK | 17 | 0,5% | 3,4% | −2,9 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 13 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 8 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 7 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp |
| SGP | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Splinter | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Dierdonk
- Wijkcentrum Parkzicht Kern Dierdonk · 5709 PZ · 1.415 stemmen · VVD 27%
- Wijkcentrum Parkzicht Kern Dierdonk · 5709 PZ · 1.241 stemmen · PVV 31%
- Basisschool Dierdonk Kern Dierdonk · 5709 RK · 685 stemmen · VVD 28%
Andere wijken in Helmond
- Binnenstad 8.450 stemmen · PVV 30%
- 't Hout 6.742 stemmen · PVV 38%
- Brandevoort 6.705 stemmen · VVD 26%
- Helmond-Noord 6.503 stemmen · PVV 44%
- Brouwhuis 4.952 stemmen · PVV 41%
- Stiphout 3.877 stemmen · VVD 27%
- Rijpelberg 3.553 stemmen · PVV 41%
- Helmond-Oost 2.592 stemmen · PVV 46%
- Helmond-West 1.373 stemmen · PVV 46%
- Warande 879 stemmen · VVD 45%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.