Stembureau Zalencentrum de Smed in Helmond (2025)
Postcode 5708 GJ · Wijk Stiphout
Hier zijn 1.358 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 25,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 339 | 25,0% | 15,7% | +9,3 pp | 4,3% |
| D66 | 234 | 17,2% | 15,4% | +1,8 pp | 3,0% |
| CDA | 209 | 15,4% | 10,0% | +5,4 pp | 4,2% |
| PVV | 179 | 13,2% | 24,9% | −11,7 pp | 1,4% |
| GroenLinks-PvdA | 117 | 8,6% | 9,4% | −0,8 pp | 2,5% |
| JA21 | 111 | 8,2% | 6,8% | +1,4 pp | 3,3% |
| Forum voor Democratie | 41 | 3,0% | 4,7% | −1,7 pp | 1,7% |
| BBB | 28 | 2,1% | 1,4% | +0,7 pp | 4,0% |
| 50PLUS | 19 | 1,4% | 2,3% | −0,9 pp | 1,7% |
| SP | 15 | 1,1% | 2,1% | −1,0 pp | 1,4% |
| Volt | 15 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp | 3,3% |
| Partij voor de Dieren | 14 | 1,0% | 1,2% | −0,1 pp | 2,4% |
| DENK | 10 | 0,7% | 3,7% | −2,9 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 9 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp | 4,0% |
| NSC | 8 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 5,1% |
| BVNL | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 5,7% |
| SGP | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 9,5% |
| FNP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 16,7% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 1,5% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Helmond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −11,7 pp minder dan gemiddeld in Helmond.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 42 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Helmond en 0,0131% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Helmond komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Helmond
- Westwijzer 1.375 stemmen · PVV 34%
- Het Speelhuis 1.349 stemmen · VVD 24%
- Wijkcentrum de Boerderij 1.452 stemmen · PVV 38%
- Wijkcentrum Parkzicht 1.336 stemmen · VVD 26%
- Wijkcentrum Parkzicht 1.474 stemmen · VVD 25%
- De Geseldonk 1.331 stemmen · PVV 31%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.