Stembureau Tennisvereniging Carolus in Helmond
Postcode 5706 LW · Wijk Brandevoort
Hier waren 917 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in Helmond) en zijn 914 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 27,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 250 | 27,4% | 13,9% | +13,5 pp | 5,5% |
| D66 | 166 | 18,2% | 10,4% | +7,8 pp | 4,9% |
| Helder Helmond | 144 | 15,8% | 20,1% | −4,4 pp | 2,2% |
| GroenLinks-PvdA | 110 | 12,0% | 14,5% | −2,5 pp | 2,3% |
| CDA | 72 | 7,9% | 5,7% | +2,1 pp | 3,9% |
| Forum voor Democratie | 65 | 7,1% | 12,0% | −4,9 pp | 1,7% |
| 50PLUS | 39 | 4,3% | 6,7% | −2,5 pp | 1,8% |
| Lokaal sterk | 35 | 3,8% | 5,4% | −1,6 pp | 2,0% |
| SP | 10 | 1,1% | 2,8% | −1,7 pp | 1,1% |
| MÌ HELLEMONDERS | 10 | 1,1% | 2,7% | −1,6 pp | 1,2% |
| Samen 0492 | 8 | 0,9% | 1,6% | −0,7 pp | 1,6% |
| 3 | 0,3% | 1,0% | −0,7 pp | 0,9% | |
| DENK | 2 | 0,2% | 3,1% | −2,9 pp | 0,2% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Helmond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gaby van den Waardenburg (D66) · 128 stemmen · 14,0% van alle stemmen hier
- Jet Uijen-Poirters (VVD) · 78 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Theo Manders (VVD) · 75 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Louis van de Werff (Helder Helmond) · 60 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Gijs de Ruijter (VVD) · 40 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Thomas Tuerlings (GroenLinks-PvdA) · 33 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Stefanie Brugmans-Aarts (Helder Helmond) · 33 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Theo Heller (Forum voor Democratie) · 31 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Ron Peters (CDA) · 28 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Marita van Lierop (50PLUS) · 26 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Serge van de Brug (Lokaal sterk) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sanae Yahia (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Matijs Sneijers (VVD) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Patty Spoek (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Petra Verdonk (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +13,5 pp meer dan gemiddeld in Helmond.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 43 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Helmond en 0,0120% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Helmond komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 816 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 101 |
| Toegelaten kiezers | 917 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 917 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,33% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Helmond en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Helmond
- Wijkcentrum Parkzicht 936 stemmen · Helder Helmond 28%
- Westwijzer 885 stemmen · Helder Helmond 19%
- Café de Sport 957 stemmen · Helder Helmond 21%
- Zaal Adelaars 845 stemmen · Helder Helmond 21%
- Zalencentrum de Smed 972 stemmen · Helder Helmond 21%
- Wijkhuis Brede school de Fonkel 822 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.