Stembureau Sociëteit Gezelligheid in Helmond
Postcode 5707 HJ · Wijk Binnenstad
Hier waren 820 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Helmond) en zijn 820 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 33,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 274 | 33,4% | 13,9% | +19,6 pp | 6,1% |
| D66 | 122 | 14,9% | 10,4% | +4,5 pp | 3,6% |
| GroenLinks-PvdA | 115 | 14,0% | 14,5% | −0,5 pp | 2,4% |
| Helder Helmond | 106 | 12,9% | 20,1% | −7,2 pp | 1,6% |
| CDA | 68 | 8,3% | 5,7% | +2,6 pp | 3,6% |
| Forum voor Democratie | 53 | 6,5% | 12,0% | −5,6 pp | 1,4% |
| 50PLUS | 32 | 3,9% | 6,7% | −2,8 pp | 1,5% |
| Lokaal sterk | 23 | 2,8% | 5,4% | −2,6 pp | 1,3% |
| SP | 10 | 1,2% | 2,8% | −1,6 pp | 1,1% |
| MÌ HELLEMONDERS | 10 | 1,2% | 2,7% | −1,5 pp | 1,2% |
| 4 | 0,5% | 1,0% | −0,6 pp | 1,2% | |
| Samen 0492 | 2 | 0,2% | 1,6% | −1,3 pp | 0,4% |
| DENK | 1 | 0,1% | 3,1% | −3,0 pp | 0,1% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Helmond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Theo Manders (VVD) · 103 stemmen · 12,6% van alle stemmen hier
- Gaby van den Waardenburg (D66) · 82 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Jeanne Janssen-Jansen (VVD) · 45 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Louis van de Werff (Helder Helmond) · 42 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Thomas Tuerlings (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Ron Peters (CDA) · 29 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Theo Heller (Forum voor Democratie) · 25 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Lars Sijbers (CDA) · 24 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Marita van Lierop (50PLUS) · 24 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Marlotte Brouwers (D66) · 21 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Sanae Yahia (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ruud van den Heuvel (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Marie-Claire Coenen (VVD) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Nicole Hendriks (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jet Uijen-Poirters (VVD) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +19,6 pp meer dan gemiddeld in Helmond.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 43 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Helmond en 0,0107% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 40 stemmen in Helmond komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 720 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 100 |
| Toegelaten kiezers | 820 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 821 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,12% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Helmond en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Helmond
- Wijkhuis Brede school de Fonkel 822 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Tennisclub de Horst 819 stemmen · VVD 34%
- Zaal Adelaars 845 stemmen · Helder Helmond 21%
- Wijkcentrum de Boerderij 812 stemmen · Helder Helmond 30%
- Westwijzer 885 stemmen · Helder Helmond 19%
- Scouting Brandevoort 792 stemmen · VVD 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.