Stembureau O.B.S. de Rakt in Helmond (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 5709 HD · Wijk Rijpelberg

Hier zijn 1.169 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 41,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 484 41,4% 34,0% +7,4 pp 2,9%
Nieuw Sociaal Contract 168 14,4% 12,8% +1,5 pp 2,7%
GroenLinks-PvdA 138 11,8% 10,8% +1,0 pp 2,6%
VVD 103 8,8% 16,5% −7,7 pp 1,3%
SP 77 6,6% 4,7% +1,9 pp 3,4%
D66 45 3,8% 5,0% −1,2 pp 1,8%
Forum voor Democratie 35 3,0% 2,5% +0,5 pp 2,8%
BBB 31 2,7% 2,3% +0,3 pp 2,7%
Partij voor de Dieren 18 1,5% 1,3% +0,2 pp 2,7%
DENK 14 1,2% 3,4% −2,2 pp 0,8%
50PLUS 13 1,1% 0,7% +0,4 pp 3,6%
Volt 11 0,9% 1,3% −0,3 pp 1,8%
BVNL / Groep Van Haga 8 0,7% 0,4% +0,3 pp 3,9%
CDA 7 0,6% 2,3% −1,7 pp 0,6%
JA21 7 0,6% 0,7% −0,1 pp 2,2%
ChristenUnie 4 0,3% 0,4% −0,0 pp 2,2%
Nederland met een PLAN 2 0,2% 0,0% +0,1 pp 8,7%
Samen voor Nederland 2 0,2% 0,1% +0,1 pp 8,0%
PartijvdSport 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 3,8%
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 2,9%
BIJ1 0 0,0% 0,2% −0,2 pp 0,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
SGP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Helmond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −7,7 pp minder dan gemiddeld in Helmond.
  • Qua gewicht is dit het 25e van de 38 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Helmond en 0,0114% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Helmond komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Helmond

Alle stembureaus in Helmond

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.