Stembureau ELKERLIEK ZIEKENHUIS in Helmond (2018)
Postcode 5707 HA · Wijk Warande
Hier waren 163 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Helmond) en zijn 161 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 15,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 25 | 15,5% | 14,2% | +1,3 pp | 0,6% |
| VVD | 25 | 15,5% | 12,2% | +3,3 pp | 0,7% |
| GROENLINKS | 21 | 13,0% | 14,3% | −1,2 pp | 0,5% |
| SP | 19 | 11,8% | 12,8% | −1,0 pp | 0,5% |
| PvdA | 16 | 9,9% | 6,0% | +3,9 pp | 0,9% |
| HELDER HELMOND | 12 | 7,5% | 7,3% | +0,1 pp | 0,6% |
| Lokaal sterk | 10 | 6,2% | 7,7% | −1,5 pp | 0,4% |
| Helmond Aktief | 9 | 5,6% | 4,1% | +1,5 pp | 0,7% |
| D66 | 8 | 5,0% | 7,3% | −2,4 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 8 | 5,0% | 7,7% | −2,7 pp | 0,4% |
| plan! | 6 | 3,7% | 3,4% | +0,3 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 2 | 1,2% | 2,1% | −0,9 pp | 0,3% |
| VKM Leo Broers | 0 | 0,0% | 0,9% | −0,9 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Helmond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cor van der Burgt (VVD) · 17 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
- Erik de Vries (SP) · 11 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Antoinette Maas (GROENLINKS) · 11 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Thijs van Wetten (CDA) · 10 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Désirée Meulenbroek (CDA) · 8 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Mohammed Chahim (PvdA) · 8 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Gaby van den Waardenburg (D66) · 8 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Michael Rieter (HELDER HELMOND) · 6 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Berry Smits (Helmond Aktief) · 6 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Theo Manders (VVD) · 5 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Frans Mol (50PLUS) · 5 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Lonneke Maráczi (SP) · 4 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jan Roefs (CDA) · 4 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Nathalie Peijs (PvdA) · 4 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Tiny Kuypers (Lokaal sterk) · 4 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +3,9 pp meer dan gemiddeld in Helmond.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 39 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Helmond en 0,0024% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 184 stemmen in Helmond komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 148 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 15 |
| Toegelaten kiezers | 163 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 163 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (1,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,23% van de stembiljetten, tegen 0,95% in Helmond en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Helmond
- STATION HELMOND CS 234 stemmen · GROENLINKS 22%
- STADSHARMONIE PHILEUTONIA 67 stemmen · VVD 13%
- STEUNPUNT BROUWHORST 427 stemmen · GROENLINKS 22%
- BUSINESS CLUB HELMOND SPORT 56 stemmen · Lokaal sterk 23%
- WIJKGEBOUW DE ZONNESTEEN 490 stemmen · GROENLINKS 23%
- DE CACAOFABRIEK 0 stemmen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.