Stembureau Kulturhus 't Trefpunt in Hellendoorn
Postcode 7687 AR · Wijk Daarlerveen
Hier waren 541 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Hellendoorn) en zijn 539 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 49,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 266 | 49,4% | 22,3% | +27,0 pp | 6,8% |
| Lokaal Hellendoorn | 104 | 19,3% | 25,8% | −6,5 pp | 2,3% |
| ChristenUnie | 37 | 6,9% | 4,5% | +2,4 pp | 4,7% |
| GROENLINKS | 30 | 5,6% | 6,1% | −0,5 pp | 2,8% |
| Samen Hellendoorn | 24 | 4,5% | 15,3% | −10,8 pp | 0,9% |
| Noaberschap Partij | 23 | 4,3% | 5,8% | −1,6 pp | 2,2% |
| VVD | 21 | 3,9% | 9,4% | −5,5 pp | 1,3% |
| PvdA | 17 | 3,2% | 3,9% | −0,8 pp | 2,5% |
| SP | 10 | 1,9% | 1,8% | +0,1 pp | 3,2% |
| D66 | 7 | 1,3% | 5,0% | −3,7 pp | 0,8% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hellendoorn, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Janneke Vorderman-Bonthuis (CDA) · 245 stemmen · 45,5% van alle stemmen hier
- Thea ten Have (Lokaal Hellendoorn) · 54 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- W.J. Wever (ChristenUnie) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Annemarie Dubbink (Samen Hellendoorn) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ria Bakhuis (Lokaal Hellendoorn) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Gerwin Evers (CDA) · 18 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Corine Baart (GROENLINKS) · 18 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Egbert Nijenbanning (VVD) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Dennis Marsman (Lokaal Hellendoorn) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yves Hogenkamp (Noaberschap Partij) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Peter de Noord (PvdA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Anja ter Harmsel (GROENLINKS) · 6 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- H.J. Maneschijn (ChristenUnie) · 6 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Edo op den Dries (D66) · 6 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Gerrit Schraa (SP) · 6 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +27,0 pp meer dan gemiddeld in Hellendoorn.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 21 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Hellendoorn en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 33 stemmen in Hellendoorn komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 501 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 40 |
| Toegelaten kiezers | 541 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 541 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,55% in Hellendoorn en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hellendoorn
- Wijkgebouw 't Diekhuus 606 stemmen · Lokaal Hellendoorn 26%
- Buurthuis de Leemkamp 464 stemmen · Lokaal Hellendoorn 39%
- Basisschool de Meander 621 stemmen · Lokaal Hellendoorn 24%
- Jan Barbier 397 stemmen · Lokaal Hellendoorn 40%
- Wijkgebouw de Brake 645 stemmen · Lokaal Hellendoorn 27%
- Mobiel Stembureau 157 stemmen · CDA 39%
Alle stembureaus in Hellendoorn
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.