Hoe stemde Heiloo Noord-West in Heiloo in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Oud West
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Heiloo Noord-West 1.721 geldige stemmen uitgebracht (10,3% van alle stemmen in Heiloo). VVD werd hier de grootste met 25,2%. Vergeleken met heel Heiloo scoorden VVD (+3,8 pp) en D66 (+3,0 pp) hier hoger en PVV (−4,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 434 | 25,2% | 21,4% | +3,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 361 | 21,0% | 20,3% | +0,7 pp |
| D66 | 221 | 12,8% | 9,8% | +3,0 pp |
| PVV | 201 | 11,7% | 16,2% | −4,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 167 | 9,7% | 11,8% | −2,1 pp |
| CDA | 70 | 4,1% | 3,7% | +0,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 53 | 3,1% | 3,4% | −0,3 pp |
| BBB | 43 | 2,5% | 2,8% | −0,3 pp |
| SP | 42 | 2,4% | 2,7% | −0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 40 | 2,3% | 1,9% | +0,4 pp |
| Volt | 38 | 2,2% | 2,2% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 16 | 0,9% | 0,9% | +0,1 pp |
| JA21 | 11 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 4 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp |
| SGP | 4 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp |
| DENK | 3 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| PartijvdSport | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Heiloo Noord-West
- Atletiekgebouw Trias Oud West · 1852 RH · 1.072 stemmen · VVD 25%
- Jan van Rijckenborghschool Oud West · 1852 CC · 649 stemmen · VVD 26%
Andere wijken in Heiloo
- Stationsomgeving 5.744 stemmen · VVD 21%
- Heiloo-Midden 3.772 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Ypestein 3.202 stemmen · VVD 22%
- Heiloo-West 2.309 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.