Hoe stemde Vrieheide - De Stack in Heerlen in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Vrieheide, Nieuw-Einde
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Vrieheide - De Stack 1.985 geldige stemmen uitgebracht (4,5% van alle stemmen in Heerlen). PVV werd hier de grootste met 43,9%. Vergeleken met heel Heerlen scoorden PVV (+14,0 pp) en Forum voor Democratie (+4,2 pp) hier hoger en D66 (−6,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 872 | 43,9% | 30,0% | +14,0 pp |
| Forum voor Democratie | 211 | 10,6% | 6,4% | +4,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 180 | 9,1% | 13,1% | −4,0 pp |
| VVD | 121 | 6,1% | 10,4% | −4,3 pp |
| D66 | 109 | 5,5% | 11,8% | −6,3 pp |
| CDA | 109 | 5,5% | 9,5% | −4,0 pp |
| SP | 103 | 5,2% | 3,9% | +1,3 pp |
| JA21 | 81 | 4,1% | 4,9% | −0,8 pp |
| 50PLUS | 56 | 2,8% | 2,2% | +0,6 pp |
| DENK | 34 | 1,7% | 1,7% | +0,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 27 | 1,4% | 2,0% | −0,6 pp |
| BBB | 27 | 1,4% | 1,4% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 15 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp |
| Volt | 10 | 0,5% | 0,8% | −0,3 pp |
| NSC | 7 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| SGP | 5 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| DE LINIE | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 4 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp |
| FNP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Vrieheide - De Stack
- Stembureau Buurtcentrum 't Heitje Vrieheide · 6414 EW · 1.081 stemmen · PVV 43%
- Stembureau Sporthal Varenbeuk Nieuw-Einde · 6414 NL · 904 stemmen · PVV 45%
Andere wijken in Heerlen
- Heerlerbaan - Centrum 4.040 stemmen · PVV 30%
- Hoensbroek - De Dem 3.811 stemmen · PVV 38%
- Bekkerveld - Aarveld 3.514 stemmen · D66 22%
- Heerlen-Centrum 3.502 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Welten-Benzenrade 3.429 stemmen · D66 17%
- Heerlerheide - Passart 3.187 stemmen · PVV 41%
- Nieuw Lotbroek 2.490 stemmen · PVV 41%
- Meezenbroek-Schaesbergerveld 2.475 stemmen · PVV 35%
- Schandelen - Grasbroek 2.320 stemmen · PVV 29%
- Mariarade 2.092 stemmen · PVV 38%
- Rennemig - Beersdal 1.993 stemmen · PVV 44%
- Molenberg 1.919 stemmen · PVV 29%
- Caumerveld-Douve Weien 1.567 stemmen · VVD 19%
- Zeswegen-Nieuw Husken 1.440 stemmen · PVV 33%
- Heksenberg 1.398 stemmen · PVV 41%
- Heerlerbaan - Schil 1.228 stemmen · VVD 22%
- Maria Gewanden - Terschuren 958 stemmen · PVV 43%
- Eikenderveld 765 stemmen · PVV 34%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.