Hoe stemde Noord-Heerenveen in Heerenveen in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Tjalleberd
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Noord-Heerenveen 1.131 geldige stemmen uitgebracht (3,5% van alle stemmen in Heerenveen). PVV werd hier de grootste met 18,1%. Vergeleken met heel Heerenveen scoorden BBB (+8,2 pp) en Forum voor Democratie (+2,7 pp) hier hoger en D66 (−3,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 205 | 18,1% | 15,6% | +2,5 pp |
| VVD | 143 | 12,6% | 14,3% | −1,7 pp |
| BBB | 141 | 12,5% | 4,3% | +8,2 pp |
| D66 | 141 | 12,5% | 16,2% | −3,7 pp |
| CDA | 120 | 10,6% | 12,5% | −1,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 119 | 10,5% | 13,6% | −3,1 pp |
| Forum voor Democratie | 101 | 8,9% | 6,3% | +2,7 pp |
| JA21 | 54 | 4,8% | 5,5% | −0,8 pp |
| ChristenUnie | 25 | 2,2% | 1,9% | +0,3 pp |
| FNP | 22 | 1,9% | 1,6% | +0,4 pp |
| SP | 19 | 1,7% | 2,1% | −0,4 pp |
| 50PLUS | 10 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 10 | 0,9% | 1,6% | −0,7 pp |
| Volt | 9 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| SGP | 5 | 0,4% | 0,6% | −0,1 pp |
| BVNL | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| NSC | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,9% | −0,9 pp |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Noord-Heerenveen
- MFA Aengwirden Tjalleberd · 8458 CA · 1.131 stemmen · PVV 18%
Andere wijken in Heerenveen
- Heerenveen 19.940 stemmen · D66 18%
- Jubbega 5.974 stemmen · PVV 23%
- Boarnsterhim 3.791 stemmen · D66 16%
- Hoornsterzwaag 1.199 stemmen · VVD 17%
- Skarsterlân 529 stemmen · PVV 19%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.