Stembureau De Kompenije in Heerenveen (2022)
Postcode 8411 VK · Wijk Jubbega
Hier waren 323 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Heerenveen) en zijn 323 geldige stemmen uitgebracht. FNP werd hier de grootste met 28,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| FNP | 93 | 28,8% | 10,8% | +18,0 pp | 4,0% |
| PvdA | 60 | 18,6% | 19,7% | −1,1 pp | 1,4% |
| SP | 60 | 18,6% | 7,0% | +11,6 pp | 3,9% |
| Heerenveen Lokaal | 27 | 8,4% | 10,6% | −2,2 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 21 | 6,5% | 9,5% | −3,0 pp | 1,0% |
| VVD | 16 | 5,0% | 12,0% | −7,0 pp | 0,6% |
| GemeenteBelangen | 16 | 5,0% | 7,0% | −2,0 pp | 1,1% |
| CDA | 15 | 4,6% | 9,4% | −4,8 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 6 | 1,9% | 4,2% | −2,4 pp | 0,6% |
| D66 | 4 | 1,2% | 8,1% | −6,9 pp | 0,2% |
| 3 | 0,9% | 1,0% | −0,1 pp | 1,3% | |
| JEZUS LEEFT | 2 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 1,2% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Heerenveen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ate Eijer (FNP) · 54 stemmen · 16,7% van alle stemmen hier
- Jan van der Veen (SP) · 50 stemmen · 15,5% van alle stemmen hier
- Jelle Zoetendal (PvdA) · 34 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
- Gerrit van Doorn (FNP) · 31 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Age Hartsuiker (Heerenveen Lokaal) · 24 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Jan Elsinga (PvdA) · 21 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Gerrie Rozema (GROENLINKS) · 19 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Tino van der Ven (GemeenteBelangen) · 12 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Jaap van Veen (VVD) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Hedwich Rinkes (CDA) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Maaike Terpstra (VVD) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Dimph van Ruth (SP) · 5 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Lia de Heij-Nap (ChristenUnie) · 5 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Rik Hoekstra (CDA) · 4 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Alette Kleefstra (FNP) · 4 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: FNP haalde hier +18,0 pp meer dan gemiddeld in Heerenveen.
- Qua gewicht is dit het 32e van de 52 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Heerenveen en 0,0047% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Heerenveen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 300 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 23 |
| Toegelaten kiezers | 323 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 323 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,43% in Heerenveen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Heerenveen
- Dorpshuis de Kiekenhof 330 stemmen · PvdA 26%
- It Deelshûs 322 stemmen · FNP 20%
- Heerenhage 331 stemmen · PvdA 24%
- Gymzaal De Spil 305 stemmen · PvdA 20%
- Pannenkoekboerderij De Koppenjan 396 stemmen · FNP 21%
- VV Heerenveen 304 stemmen · VVD 22%
Alle stembureaus in Heerenveen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.