Stembureau ZMVV Zeerobben in Harlingen (2023)
Postcode 8862 AJ · Wijk Harlingen
Hier zijn 926 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 241 | 26,0% | 28,1% | −2,0 pp | 8,5% |
| VVD | 183 | 19,8% | 13,4% | +6,3 pp | 13,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 142 | 15,3% | 14,9% | +0,5 pp | 9,4% |
| GroenLinks-PvdA | 111 | 12,0% | 14,4% | −2,4 pp | 7,6% |
| CDA | 44 | 4,8% | 4,4% | +0,3 pp | 9,8% |
| D66 | 44 | 4,8% | 4,0% | +0,8 pp | 10,9% |
| BBB | 40 | 4,3% | 5,1% | −0,8 pp | 7,8% |
| SP | 20 | 2,2% | 4,4% | −2,2 pp | 4,5% |
| ChristenUnie | 18 | 1,9% | 1,9% | +0,1 pp | 9,4% |
| Forum voor Democratie | 18 | 1,9% | 3,0% | −1,0 pp | 6,0% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 1,3% | 2,0% | −0,7 pp | 5,8% |
| 50PLUS | 9 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 12,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 9 | 1,0% | 0,7% | +0,3 pp | 12,9% |
| SGP | 9 | 1,0% | 0,4% | +0,5 pp | 20,5% |
| Volt | 7 | 0,8% | 0,9% | −0,2 pp | 7,3% |
| DENK | 6 | 0,6% | 0,4% | +0,3 pp | 16,7% |
| JA21 | 6 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 8,1% |
| Splinter | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 20,0% |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 25,0% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 5,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 33,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Harlingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Harlingen.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 11 stembureaus: 9,1% van alle geldige stemmen in Harlingen en 0,0090% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 11 stemmen in Harlingen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Harlingen
- OBS Noorderlicht 927 stemmen · PVV 31%
- Doopsgezinde Kerk 888 stemmen · PVV 21%
- Nieuw Zuid (ingang plein) 999 stemmen · PVV 31%
- Dorpshuis De Spil 408 stemmen · PVV 27%
- De Haven - CGKV Harlingen 1.054 stemmen · PVV 24%
- Dorpshuis de Bijekoer 319 stemmen · PVV 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.