Stembureau De Haven - CGKV Harlingen in Harlingen
Postcode 8861 HJ · Wijk Harlingen
Hier waren 535 kiezers toegelaten (7,7% van alle toegelaten kiezers in Harlingen) en zijn 533 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 32,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 173 | 32,5% | 25,4% | +7,1 pp | 9,9% |
| PvdA-GroenLinks | 115 | 21,6% | 19,6% | +2,0 pp | 8,6% |
| Harlinger Belang | 58 | 10,9% | 15,0% | −4,1 pp | 5,6% |
| VVD | 57 | 10,7% | 13,1% | −2,4 pp | 6,3% |
| WAD'N PARTIJ Harlingen | 44 | 8,3% | 9,5% | −1,3 pp | 6,7% |
| HOOP | 30 | 5,6% | 7,8% | −2,1 pp | 5,6% |
| D66 | 28 | 5,3% | 6,5% | −1,3 pp | 6,3% |
| ChristenUnie | 28 | 5,3% | 3,2% | +2,1 pp | 12,9% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Harlingen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hendrik Sijtsma (CDA) · 124 stemmen · 23,3% van alle stemmen hier
- Edwin Helvrich (PvdA-GroenLinks) · 45 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Ingrid Weij (Harlinger Belang) · 34 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Wim Wildeboer (WAD'N PARTIJ Harlingen) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Kathy Arends-Drijver (VVD) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Sipke Wagenaar (HOOP) · 19 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Jacqueline Huizenga (PvdA-GroenLinks) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Lisa Ligthart (CDA) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Reynold Bontes (CDA) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Wouter van der Hilst Karrewij (ChristenUnie) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Anna-Lotte Bijlsma (VVD) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jouke van Keulen (WAD'N PARTIJ Harlingen) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Richtje Allersma-van der Bij (D66) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ylse Sijbesma-Lemsma (PvdA-GroenLinks) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Fokke Terpstra (D66) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +7,1 pp meer dan gemiddeld in Harlingen.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 12 stembureaus: 7,8% van alle geldige stemmen in Harlingen en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 13 stemmen in Harlingen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 492 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 43 |
| Toegelaten kiezers | 535 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 535 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,87% in Harlingen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Harlingen
- Nieuw Zuid (ingang plein) 642 stemmen · PvdA-GroenLinks 22%
- Dorpshuis De Spil 278 stemmen · CDA 28%
- Doopsgezinde Kerk 658 stemmen · PvdA-GroenLinks 24%
- Woonzorglocatie De Spiker 257 stemmen · CDA 30%
- IKC Prins Johan Friso 707 stemmen · CDA 31%
- Dorpshuis de Bijekoer 223 stemmen · PvdA-GroenLinks 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.