Stembureau Huis van de Stad (2) in Harderwijk
Postcode 3841 AA · Wijk Binnenstad
Hier waren 1.111 kiezers toegelaten (4,9% van alle toegelaten kiezers in Harderwijk) en zijn 1.108 geldige stemmen uitgebracht. GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN werd hier de grootste met 27,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN | 302 | 27,3% | 26,9% | +0,4 pp | 4,9% |
| VVD | 172 | 15,5% | 12,4% | +3,1 pp | 6,1% |
| D66 | 161 | 14,5% | 11,4% | +3,2 pp | 6,2% |
| CDA | 140 | 12,6% | 10,7% | +1,9 pp | 5,8% |
| GroenLinks-PvdA | 136 | 12,3% | 11,9% | +0,4 pp | 5,0% |
| ChristenUnie | 102 | 9,2% | 14,9% | −5,7 pp | 3,0% |
| Harderwijk Anders | 95 | 8,6% | 11,9% | −3,3 pp | 3,5% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Harderwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sharon Lubbersen (VVD) · 119 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Mark de Lange (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 109 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- Anke Buurman-Kuiper (D66) · 85 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Wilco Mazier (CDA) · 72 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Wilco Bos (GroenLinks-PvdA) · 46 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Wietske Hollanders (GroenLinks-PvdA) · 46 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Annerieke Kisjes-van Halteren (ChristenUnie) · 41 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Diliana Pool-Smit (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 34 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Remo Drost (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 29 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Tim Smit-Brouwer (Harderwijk Anders) · 28 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Christel van der Stouw (Harderwijk Anders) · 26 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Nick Gerards (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 25 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Frans de Lange (ChristenUnie) · 23 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Gerdien Morren-Holstege (CDA) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Alinda Lunshof (GroenLinks-PvdA) · 19 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier −5,7 pp minder dan gemiddeld in Harderwijk.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 29 stembureaus: 4,9% van alle geldige stemmen in Harderwijk en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Harderwijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 979 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 132 |
| Toegelaten kiezers | 1.111 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.111 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,27% van de stembiljetten, tegen 0,42% in Harderwijk en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Harderwijk
- Sporthal De Bogen Drielanden (2) 1.121 stemmen · GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN 25%
- Plantagekerk 1.094 stemmen · GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN 22%
- Sporthal De Bogen Drielanden (1) 1.187 stemmen · GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN 24%
- Dorpskerk Hierden 1.087 stemmen · GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN 34%
- Hervormde Kerk Het Visnet (1) 1.205 stemmen · GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN 27%
- MFC De Roef (2) 993 stemmen · GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN 22%
Alle stembureaus in Harderwijk
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.