Stembureau CBS 'Willem-Alexander' in Harderwijk (2018)
Postcode 3843 BG · Wijk Tweelingstad
Hier waren 1.007 kiezers toegelaten (4,6% van alle toegelaten kiezers in Harderwijk) en zijn 1.002 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ChristenUnie | 203 | 20,3% | 17,1% | +3,2 pp | 5,5% |
| Harderwijk Anders | 186 | 18,6% | 19,0% | −0,5 pp | 4,5% |
| VVD | 185 | 18,5% | 18,7% | −0,2 pp | 4,5% |
| CDA | 125 | 12,5% | 11,5% | +1,0 pp | 5,0% |
| D66 | 74 | 7,4% | 8,7% | −1,3 pp | 3,9% |
| GROENLINKS | 68 | 6,8% | 5,7% | +1,1 pp | 5,5% |
| PvdA | 67 | 6,7% | 6,7% | −0,1 pp | 4,6% |
| GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN | 41 | 4,1% | 5,7% | −1,6 pp | 3,3% |
| SGP | 28 | 2,8% | 3,8% | −1,0 pp | 3,4% |
| Wij Harderwijk | 18 | 1,8% | 2,0% | −0,2 pp | 4,1% |
| 7 | 0,7% | 1,1% | −0,4 pp | 2,9% | |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Harderwijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marcel Companjen (ChristenUnie) · 161 stemmen · 16,1% van alle stemmen hier
- Christianne van der Wal (VVD) · 123 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Gert Jan van Noort (Harderwijk Anders) · 80 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Peter Sels (CDA) · 59 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Yvonne Klein Rouweler (GROENLINKS) · 48 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Martijn Pijnenburg (D66) · 40 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Henk Vermeer (Harderwijk Anders) · 39 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Jan van Panhuis (SGP) · 26 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Kimberley Siccama-van Eijkel (Harderwijk Anders) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Wilco Bos (PvdA) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Gerrit Kevelam (GEMEENTEBELANG HARDERWIJK/HIERDEN) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jeroen de Jong (CDA) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Anke Buurman-Kuiper (D66) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Iris Haklander (VVD) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Mirjam Driest-Wijnholds (ChristenUnie) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +3,2 pp meer dan gemiddeld in Harderwijk.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 28 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Harderwijk en 0,0148% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Harderwijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 910 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 97 |
| Toegelaten kiezers | 1.007 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.007 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,50% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Harderwijk en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Harderwijk
- 'Dorpskerk' Hierden 1.051 stemmen · VVD 22%
- Gebouw van de Stedelijke Harmonie 973 stemmen · Harderwijk Anders 32%
- Sociaal Centrum 'de Kiekmure' (1) 1.063 stemmen · Harderwijk Anders 19%
- GBS 'Fontanusschool' 971 stemmen · ChristenUnie 24%
- Sociaal Centrum 'de Kiekmure' (2) 1.131 stemmen · Harderwijk Anders 21%
- Sportzaal Drielanden 936 stemmen · VVD 24%
Alle stembureaus in Harderwijk
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.