Hoe stemde Ane in Hardenberg in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Verspreide huizen Ane
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Ane 631 geldige stemmen uitgebracht (1,5% van alle stemmen in Hardenberg). CDA werd hier de grootste met 20,8%. Vergeleken met heel Hardenberg scoorden BBB (+8,7 pp) en VVD (+3,4 pp) hier hoger en PVV (−6,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| CDA | 131 | 20,8% | 19,5% | +1,3 pp |
| BBB | 103 | 16,3% | 7,6% | +8,7 pp |
| VVD | 98 | 15,5% | 12,2% | +3,4 pp |
| PVV | 79 | 12,5% | 19,1% | −6,6 pp |
| Forum voor Democratie | 49 | 7,8% | 6,9% | +0,9 pp |
| D66 | 46 | 7,3% | 8,5% | −1,3 pp |
| JA21 | 37 | 5,9% | 6,9% | −1,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 31 | 4,9% | 5,1% | −0,2 pp |
| ChristenUnie | 12 | 1,9% | 7,5% | −5,6 pp |
| SP | 11 | 1,7% | 1,1% | +0,6 pp |
| SGP | 10 | 1,6% | 2,2% | −0,6 pp |
| 50PLUS | 9 | 1,4% | 1,2% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 7 | 1,1% | 0,7% | +0,4 pp |
| NSC | 3 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| Volt | 3 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| FNP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Ane
- Stembureau DAS Verspreide huizen Ane · 7784 CG · 631 stemmen · CDA 21%
Andere wijken in Hardenberg
- Hardenberg 14.340 stemmen · CDA 22%
- Dedemsvaart 8.366 stemmen · PVV 21%
- Balkbrug 2.761 stemmen · PVV 18%
- Gramsbergen 2.638 stemmen · CDA 24%
- Bergentheim 2.400 stemmen · CDA 21%
- Slagharen 2.002 stemmen · PVV 27%
- Lutten 1.633 stemmen · PVV 24%
- De Krim 1.291 stemmen · PVV 31%
- Kloosterhaar 1.005 stemmen · PVV 32%
- Sibculo 1.002 stemmen · PVV 28%
- Marienberg 890 stemmen · CDA 21%
- Bruchterveld 784 stemmen · CDA 27%
- Schuinesloot 684 stemmen · PVV 24%
- Hoogenweg 539 stemmen · PVV 18%
- Radewijk 425 stemmen · BBB 20%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.