Stembureau Stembureau MFC de Binder zaal 1 in Hardenberg
Postcode 7783 HA · Wijk Gramsbergen
Hier waren 867 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Hardenberg) en zijn 865 geldige stemmen uitgebracht. DOEN'22 werd hier de grootste met 27,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| DOEN'22 | 235 | 27,2% | 27,1% | +0,1 pp | 2,7% |
| CDA | 197 | 22,8% | 18,7% | +4,1 pp | 3,3% |
| VVD | 138 | 16,0% | 9,7% | +6,2 pp | 4,4% |
| ChristenUnie | 71 | 8,2% | 12,4% | −4,2 pp | 1,8% |
| GroenLinks-PvdA | 70 | 8,1% | 6,9% | +1,2 pp | 3,1% |
| Forum voor Democratie | 62 | 7,2% | 11,0% | −3,8 pp | 1,8% |
| OpKoers.nu | 45 | 5,2% | 6,5% | −1,3 pp | 2,1% |
| D66 | 21 | 2,4% | 2,3% | +0,2 pp | 2,9% |
| SGP | 18 | 2,1% | 3,0% | −0,9 pp | 1,9% |
| SGH | 6 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 2,9% |
| Partij Vrij 29 | 2 | 0,2% | 1,8% | −1,5 pp | 0,4% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hardenberg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Inge ter Voorde (DOEN'22) · 156 stemmen · 18,0% van alle stemmen hier
- Michel Assen (VVD) · 75 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Gerdinand Rougoor (CDA) · 73 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Martijn Timmermans (VVD) · 47 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Alwin te Rietstap (ChristenUnie) · 46 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Ria Spijkers (CDA) · 34 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Piet-Cees van der Wel (DOEN'22) · 34 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Elma Soeten-Wessels (CDA) · 32 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Iris Treur (Forum voor Democratie) · 30 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Romano Boshove (GroenLinks-PvdA) · 28 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Annie Kelder (OpKoers.nu) · 27 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Erik Volkers (DOEN'22) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Gerrit van den Berg (CDA) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Chris Meijdam (Forum voor Democratie) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Stijn Jager (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Hardenberg.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 51 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Hardenberg en 0,0113% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Hardenberg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 787 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 867 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 867 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,23% van de stembiljetten, tegen 0,28% in Hardenberg en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hardenberg
- Stembureau Gemeentehuis 937 stemmen · DOEN'22 27%
- Stembureau Restaurant Het Heemse 840 stemmen · DOEN'22 33%
- Stembureau Sporthal de Beek 959 stemmen · DOEN'22 35%
- Stembureau De Schoutenhof 838 stemmen · DOEN'22 35%
- Stembureau CNS 825 stemmen · CDA 22%
- Stembureau De Hof 803 stemmen · DOEN'22 29%
Alle stembureaus in Hardenberg
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.