Stembureau Stembureau Jeugdgebouw Kronkelhonk in Hardenberg (2022)
Postcode 7776 PL · Wijk Slagharen
Hier waren 477 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Hardenberg) en zijn 474 geldige stemmen uitgebracht. OpKoers.nu werd hier de grootste met 36,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| OpKoers.nu | 173 | 36,5% | 21,1% | +15,4 pp | 3,1% |
| CDA | 113 | 23,8% | 30,6% | −6,8 pp | 1,4% |
| VVD | 71 | 15,0% | 9,0% | +5,9 pp | 3,0% |
| PvdA | 45 | 9,5% | 7,5% | +2,0 pp | 2,3% |
| 50PLUS | 26 | 5,5% | 3,8% | +1,6 pp | 2,5% |
| D66 | 17 | 3,6% | 4,9% | −1,3 pp | 1,3% |
| GROENLINKS | 15 | 3,2% | 4,2% | −1,0 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 14 | 3,0% | 18,8% | −15,9 pp | 0,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hardenberg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Linda Verschuur - Otter (OpKoers.nu) · 114 stemmen · 24,1% van alle stemmen hier
- Martijn Breukelman (CDA) · 53 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Mariëlle Giethoorn - Boertien (OpKoers.nu) · 35 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Marloes Bakker (VVD) · 34 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Emil Kleinheerenbrink (CDA) · 22 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Gert Luisman (PvdA) · 21 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Gijs Schuurman (50PLUS) · 18 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Bert Gelling (VVD) · 17 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Annie Kelder - Ranter (OpKoers.nu) · 13 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Gitta Luiten (PvdA) · 13 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Anita Vetker - Kerssies (CDA) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Gerrit van den Berg (CDA) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jacco Rodermond (D66) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Teun Wolbink (CDA) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jeanet Meijerink - Heuver (VVD) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier −15,9 pp minder dan gemiddeld in Hardenberg.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 56 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Hardenberg en 0,0069% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 56 stemmen in Hardenberg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 425 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 52 |
| Toegelaten kiezers | 477 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 477 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,63% van de stembiljetten, tegen 0,37% in Hardenberg en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hardenberg
- Stembureau Sporthal de Meet 478 stemmen · CDA 32%
- Stembureau MFC de Binder 16 maart 474 stemmen · CDA 40%
- Stembureau Café Bolte Gramsbergen 484 stemmen · CDA 39%
- Stembureau MFC de Baron 2e zaal 467 stemmen · CDA 23%
- Stembureau De Reestkerk 498 stemmen · CDA 21%
- Stembureau Wijkcentrum Norden-Hazenbos 462 stemmen · ChristenUnie 32%
Alle stembureaus in Hardenberg
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.