Stembureau Stembureau CNS in Hardenberg (2022)
Postcode 7707 DZ · Wijk Balkbrug
Hier waren 646 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Hardenberg) en zijn 645 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 31,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 206 | 31,9% | 30,6% | +1,3 pp | 2,5% |
| OpKoers.nu | 126 | 19,5% | 21,1% | −1,6 pp | 2,2% |
| ChristenUnie | 121 | 18,8% | 18,8% | −0,1 pp | 2,4% |
| VVD | 63 | 9,8% | 9,0% | +0,7 pp | 2,6% |
| PvdA | 38 | 5,9% | 7,5% | −1,6 pp | 1,9% |
| D66 | 36 | 5,6% | 4,9% | +0,7 pp | 2,8% |
| 50PLUS | 29 | 4,5% | 3,8% | +0,7 pp | 2,8% |
| GROENLINKS | 26 | 4,0% | 4,2% | −0,2 pp | 2,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Hardenberg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Harold Mijnheer (CDA) · 119 stemmen · 18,4% van alle stemmen hier
- Wilfred Brommer (OpKoers.nu) · 69 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Martijn Breukelman (CDA) · 36 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Luuk Visscher (ChristenUnie) · 35 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Simone Hof (ChristenUnie) · 30 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Annie Kelder - Ranter (OpKoers.nu) · 28 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Bert Gelling (VVD) · 28 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Alwin te Rietstap (ChristenUnie) · 26 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Rudi Reinders (D66) · 24 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Noah Pierik (CDA) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Arsanio Wiet (PvdA) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Gijs Schuurman (50PLUS) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Judith Vrieling - Rook (ChristenUnie) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Gert Luisman (PvdA) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jeanet Meijerink - Heuver (VVD) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier −1,6 pp minder dan gemiddeld in Hardenberg.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 56 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Hardenberg en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Hardenberg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 585 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 646 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 646 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,15% van de stembiljetten, tegen 0,37% in Hardenberg en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Hardenberg
- Stembureau Ver. gebouw De Bo 647 stemmen · ChristenUnie 36%
- Stembureau Wijkcentrum De Wiekstee 603 stemmen · CDA 29%
- Stembureau Ver. gebouw de Esch 655 stemmen · ChristenUnie 36%
- Stembureau Zaal Mulder 2e zaal 596 stemmen · CDA 27%
- Stembureau Zaal Mulder 678 stemmen · CDA 31%
- Stembureau Chr. Daltonschool De Groen 593 stemmen · CDA 26%
Alle stembureaus in Hardenberg
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.