Stembureau Woonzorgcentrum In het Zomerpark in Haarlemmermeer
Postcode 2151 KE · Wijk Nieuw-Vennep
Hier waren 320 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Haarlemmermeer) en zijn 317 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 21,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 69 | 21,8% | 17,6% | +4,2 pp | 0,6% |
| CDA | 43 | 13,6% | 8,7% | +4,8 pp | 0,8% |
| D66 | 42 | 13,2% | 12,2% | +1,1 pp | 0,5% |
| GroenLinks-PvdA | 29 | 9,1% | 12,7% | −3,6 pp | 0,4% |
| Forza! Haarlemmermeer | 26 | 8,2% | 6,4% | +1,8 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 18 | 5,7% | 9,1% | −3,4 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 18 | 5,7% | 5,6% | +0,1 pp | 0,5% |
| ChristenUnie-SGP | 15 | 4,7% | 3,2% | +1,6 pp | 0,7% |
| Hart van Haarlemmermeer | 14 | 4,4% | 3,4% | +1,0 pp | 0,6% |
| HAP | 11 | 3,5% | 5,8% | −2,3 pp | 0,3% |
| Sociaal Rechts Haarlemmermeer | 9 | 2,8% | 3,5% | −0,7 pp | 0,4% |
| BVNL | 9 | 2,8% | 1,6% | +1,3 pp | 0,9% |
| PVV | 8 | 2,5% | 4,1% | −1,5 pp | 0,3% |
| EEN Haarlemmermeer | 5 | 1,6% | 3,7% | −2,1 pp | 0,2% |
| DENK | 1 | 0,3% | 2,4% | −2,1 pp | 0,1% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlemmermeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Charlotte van der Meij (D66) · 30 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Erik van der Peet (CDA) · 28 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Beryl van Straten-Van Diepenbeek (VVD) · 25 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Henriët van den Berg (VVD) · 20 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Marlène Hogervorst (Forza! Haarlemmermeer) · 13 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Hans van der Helm (50PLUS) · 13 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Trudie van 't Hull-Bettink (VVD) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Manon de Vries - Woolthuis (HAP) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Brigitte Antolini (Forum voor Democratie) · 9 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Kim Denie (GroenLinks-PvdA) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jennifer Hup (ChristenUnie-SGP) · 8 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Roy Staal (GroenLinks-PvdA) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Birgitta Kamsteeg (GroenLinks-PvdA) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jesse Blom (CDA) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Erik Vermeulen (Forza! Haarlemmermeer) · 6 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +4,8 pp meer dan gemiddeld in Haarlemmermeer.
- Qua gewicht is dit het 85e van de 95 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Haarlemmermeer en 0,0042% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 203 stemmen in Haarlemmermeer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 298 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 22 |
| Toegelaten kiezers | 320 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 317 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −3 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Haarlemmermeer en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege andere reden; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlemmermeer
- Dorpshuis 't Oude Fort 330 stemmen · VVD 18%
- De Optimist international 312 stemmen · VVD 17%
- SV Spaarnwoude 344 stemmen · VVD 19%
- De Bosbouwers 287 stemmen · GroenLinks-PvdA 13%
- Cpunt (het cultuurgebouw) 349 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Dorpshuis Marijke 286 stemmen · VVD 14%
Alle stembureaus in Haarlemmermeer
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.