Stembureau SV Spaarnwoude in Haarlemmermeer
Postcode 2064 KE · Wijk Spaarndam
Hier waren 345 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Haarlemmermeer) en zijn 344 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 19,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 66 | 19,2% | 17,6% | +1,6 pp | 0,6% |
| D66 | 60 | 17,4% | 12,2% | +5,3 pp | 0,8% |
| HAP | 47 | 13,7% | 5,8% | +7,9 pp | 1,3% |
| GroenLinks-PvdA | 38 | 11,0% | 12,7% | −1,7 pp | 0,5% |
| CDA | 31 | 9,0% | 8,7% | +0,3 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 27 | 7,8% | 9,1% | −1,3 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 20 | 5,8% | 5,6% | +0,3 pp | 0,6% |
| EEN Haarlemmermeer | 17 | 4,9% | 3,7% | +1,3 pp | 0,7% |
| Sociaal Rechts Haarlemmermeer | 15 | 4,4% | 3,5% | +0,8 pp | 0,7% |
| PVV | 6 | 1,7% | 4,1% | −2,3 pp | 0,2% |
| BVNL | 5 | 1,5% | 1,6% | −0,1 pp | 0,5% |
| Hart van Haarlemmermeer | 5 | 1,5% | 3,4% | −1,9 pp | 0,2% |
| Forza! Haarlemmermeer | 3 | 0,9% | 6,4% | −5,5 pp | 0,1% |
| ChristenUnie-SGP | 2 | 0,6% | 3,2% | −2,6 pp | 0,1% |
| DENK | 2 | 0,6% | 2,4% | −1,8 pp | 0,1% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlemmermeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ingrid Vink (HAP) · 42 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
- Charlotte van der Meij (D66) · 31 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Brigitte Antolini (Forum voor Democratie) · 25 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Beryl van Straten-Van Diepenbeek (VVD) · 23 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Henk Werner (VVD) · 18 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Gerard Jägers (D66) · 18 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Remco Stolp (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Erik van der Peet (CDA) · 13 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Hans van der Helm (50PLUS) · 11 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Erik Oostwouder (CDA) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Marja Ruigrok (VVD) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Mark Achterbergh (VVD) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Hans Spijker (EEN Haarlemmermeer) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Roy Staal (GroenLinks-PvdA) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Daniël de Moel (PVV) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: HAP haalde hier +7,9 pp meer dan gemiddeld in Haarlemmermeer.
- Qua gewicht is dit het 83e van de 95 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Haarlemmermeer en 0,0045% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 187 stemmen in Haarlemmermeer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 311 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 34 |
| Toegelaten kiezers | 345 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 345 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,29% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Haarlemmermeer en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlemmermeer
- Cpunt (het cultuurgebouw) 349 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Dorpshuis 't Oude Fort 330 stemmen · VVD 18%
- Dorpshuis De Vluchthaven 361 stemmen · VVD 19%
- Woonzorgcentrum In het Zomerpark 317 stemmen · VVD 22%
- De Jeugd van Gisteren 375 stemmen · VVD 17%
- De Optimist international 312 stemmen · VVD 17%
Alle stembureaus in Haarlemmermeer
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.