Stembureau Kerkcentrum De Ark in Haarlemmermeer
Postcode 2134 SR · Wijk Hoofddorp
Hier waren 692 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Haarlemmermeer) en zijn 689 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 152 | 22,1% | 12,7% | +9,3 pp | 1,9% |
| 50PLUS | 82 | 11,9% | 5,6% | +6,3 pp | 2,3% |
| Forum voor Democratie | 72 | 10,4% | 9,1% | +1,3 pp | 1,2% |
| VVD | 71 | 10,3% | 17,6% | −7,3 pp | 0,6% |
| D66 | 59 | 8,6% | 12,2% | −3,6 pp | 0,8% |
| HAP | 43 | 6,2% | 5,8% | +0,5 pp | 1,2% |
| CDA | 40 | 5,8% | 8,7% | −2,9 pp | 0,7% |
| Sociaal Rechts Haarlemmermeer | 35 | 5,1% | 3,5% | +1,5 pp | 1,5% |
| PVV | 34 | 4,9% | 4,1% | +0,9 pp | 1,3% |
| Forza! Haarlemmermeer | 30 | 4,4% | 6,4% | −2,0 pp | 0,7% |
| Hart van Haarlemmermeer | 22 | 3,2% | 3,4% | −0,2 pp | 1,0% |
| EEN Haarlemmermeer | 16 | 2,3% | 3,7% | −1,4 pp | 0,7% |
| ChristenUnie-SGP | 14 | 2,0% | 3,2% | −1,1 pp | 0,7% |
| DENK | 11 | 1,6% | 2,4% | −0,8 pp | 0,7% |
| BVNL | 6 | 0,9% | 1,6% | −0,7 pp | 0,6% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 1,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlemmermeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hans van der Helm (50PLUS) · 58 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Brigitte Antolini (Forum voor Democratie) · 46 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Roy Staal (GroenLinks-PvdA) · 42 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Kim Denie (GroenLinks-PvdA) · 40 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Beryl van Straten-Van Diepenbeek (VVD) · 36 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Charlotte van der Meij (D66) · 34 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Erik van der Peet (CDA) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Manon de Vries - Woolthuis (HAP) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Carlijn Trap (D66) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ingrid Vasseur (50PLUS) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Daniël de Moel (PVV) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Rinus Beusenberg (Sociaal Rechts Haarlemmermeer) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Maaike Roos (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Nazia Zakhmi (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Tim Beusenberg (Sociaal Rechts Haarlemmermeer) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +9,3 pp meer dan gemiddeld in Haarlemmermeer.
- Qua gewicht is dit het 48e van de 95 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Haarlemmermeer en 0,0090% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 93 stemmen in Haarlemmermeer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 619 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 73 |
| Toegelaten kiezers | 692 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 692 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,43% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Haarlemmermeer en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlemmermeer
- Zalencentrum De Poterne 690 stemmen · VVD 19%
- KSH 681 stemmen · VVD 16%
- Clubhuis De Bataaf 697 stemmen · VVD 21%
- Kinderdagverblijf Op Stoom 674 stemmen · VVD 19%
- Dorpshuis Rijsenhout 715 stemmen · Forza! Haarlemmermeer 21%
- Wijkgebouw Rietland 668 stemmen · D66 15%
Alle stembureaus in Haarlemmermeer
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.