Hoe stemde Oude Stad in Haarlem in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Binnenstad, Stationsbuurt, Vijfhoek, Burgwal, Heiliglanden
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 11 stembureaus in Oude Stad 11.396 geldige stemmen uitgebracht (12,5% van alle stemmen in Haarlem). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 34,1%. Vergeleken met heel Haarlem scoorden GroenLinks-PvdA (+6,5 pp) en Partij voor de Dieren (+2,1 pp) hier hoger en PVV (−6,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 3.887 | 34,1% | 27,6% | +6,5 pp |
| VVD | 1.610 | 14,1% | 14,1% | −0,0 pp |
| D66 | 1.407 | 12,3% | 10,7% | +1,7 pp |
| PVV | 953 | 8,4% | 15,1% | −6,7 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 890 | 7,8% | 9,2% | −1,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 713 | 6,3% | 4,2% | +2,1 pp |
| Volt | 537 | 4,7% | 3,2% | +1,5 pp |
| SP | 328 | 2,9% | 3,5% | −0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 245 | 2,1% | 2,1% | +0,1 pp |
| CDA | 156 | 1,4% | 1,8% | −0,4 pp |
| BBB | 126 | 1,1% | 1,6% | −0,5 pp |
| BIJ1 | 122 | 1,1% | 0,6% | +0,5 pp |
| DENK | 94 | 0,8% | 3,2% | −2,3 pp |
| ChristenUnie | 82 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp |
| JA21 | 71 | 0,6% | 0,6% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 57 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 27 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp |
| Splinter | 20 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| SGP | 18 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 15 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 13 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 9 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 7 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Oude Stad
- Het Stadhuis A (ingang Koningstraat) Binnenstad · 2011 RD · 1.435 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Tent NS Station (B) Stationsbuurt · 2011 LK · 1.293 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
- Stadsbibliotheek Vijfhoek · 2011 XP · 1.262 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Tent NS Station (A) Stationsbuurt · 2011 LK · 1.119 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Rosenstock Huessy Huis Burgwal · 2011 CV · 1.112 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Frans Hals Museum (ingang Nieuw Heiligland 14) Heiliglanden · 2011 ES · 1.058 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- PHIL Bakenes · 2011 HH · 971 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
- Publiekshal Raakspoort Binnenstad · 2011 VB · 869 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Het Stadhuis B (ingang Koningstraat) Binnenstad · 2011 RD · 807 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Basisschool De Kring Stationsbuurt · 2011 KZ · 789 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
- Gemeente Haarlem Zijlpoort (ingang Zijlstraat tegenover 33) Vijfhoek · 2011 GR · 681 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
Andere wijken in Haarlem
- Ter Kleefkwartier 8.264 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Haarlemmerhoutkwartier 7.259 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Te Zaanenkwartier 5.911 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Houtvaartkwartier 5.439 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Zijlwegkwartier 4.911 stemmen · GroenLinks-PvdA 37%
- Molenwijk 4.621 stemmen · PVV 23%
- Europawijk 4.498 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Indischewijk 4.379 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Transvaalwijk 3.912 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Amsterdamsewijk 3.870 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Parkwijk 3.812 stemmen · PVV 22%
- Delftwijk 3.505 stemmen · PVV 22%
- Meerwijk 3.233 stemmen · PVV 20%
- Boerhaavewijk 3.215 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Duinwijk 3.192 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Vondelkwartier 3.146 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Slachthuiswijk 3.066 stemmen · PVV 28%
- Vogelenwijk 1.710 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Waarder- en Veerpolder 1.168 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Spaarndam 429 stemmen · PVV 20%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.