Stembureau Willem van Oranjeschool in Haarlem (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 657 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 649 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 16,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 105 16,2% 19,9% −3,7 pp 0,8%
VVD 78 12,0% 13,0% −1,0 pp 0,9%
PvdA 70 10,8% 13,5% −2,7 pp 0,8%
D66 68 10,5% 12,4% −1,9 pp 0,8%
CDA 56 8,6% 10,1% −1,5 pp 0,8%
SP 55 8,5% 6,3% +2,2 pp 1,3%
OPHaarlem 51 7,9% 4,6% +3,3 pp 1,7%
TROTS 38 5,9% 5,9% −0,1 pp 0,9%
Jouw Haarlem 36 5,5% 3,9% +1,6 pp 1,4%
ChristenUnie 34 5,2% 2,6% +2,6 pp 1,9%
Actiepartij 30 4,6% 4,0% +0,6 pp 1,1%
Hart voor Haarlem 28 4,3% 3,7% +0,6 pp 1,1%
Blanco5Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Anne Sterenberg (VVD) · 41 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  2. Dilia Leitner (D66) · 40 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  3. Frans Smit (OPHaarlem) · 37 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  4. Merijn Snoek (CDA) · 35 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  5. Robbert Berkhout (GROENLINKS) · 34 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  6. Sacha Schneiders-Spoor (GROENLINKS) · 34 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  7. Frits Garretsen (SP) · 33 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  8. Floor Roduner (PvdA) · 30 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  9. Moussa Aynan (Jouw Haarlem) · 28 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  10. Sander van den Raadt (TROTS) · 22 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  11. Marceline Schopman (PvdA) · 21 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  12. Frank Visser (ChristenUnie) · 21 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  13. Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 21 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  14. Jeroen Boer (VVD) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  15. Gertjan Hulster (Actiepartij) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −3,7 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
  • Qua gewicht is dit het 58e van de 78 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 104 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen594
Geldige volmachtbewijzen63
Toegelaten kiezers657
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)657
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig8 (1,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,22% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Haarlem en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Haarlem

Alle stembureaus in Haarlem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.