Stembureau Wijkcentrum De Zuidparker in Haarlem (2018)
Hier waren 386 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 377 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 19,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 73 | 19,4% | 13,0% | +6,4 pp | 0,8% |
| PvdA | 54 | 14,3% | 13,5% | +0,8 pp | 0,6% |
| CDA | 45 | 11,9% | 10,1% | +1,8 pp | 0,7% |
| GROENLINKS | 44 | 11,7% | 19,9% | −8,2 pp | 0,3% |
| D66 | 28 | 7,4% | 12,4% | −5,0 pp | 0,3% |
| SP | 28 | 7,4% | 6,3% | +1,1 pp | 0,7% |
| TROTS | 24 | 6,4% | 5,9% | +0,5 pp | 0,6% |
| Hart voor Haarlem | 23 | 6,1% | 3,7% | +2,4 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 20 | 5,3% | 2,6% | +2,7 pp | 1,1% |
| OPHaarlem | 19 | 5,0% | 4,6% | +0,5 pp | 0,6% |
| Actiepartij | 12 | 3,2% | 4,0% | −0,8 pp | 0,4% |
| Jouw Haarlem | 7 | 1,9% | 3,9% | −2,1 pp | 0,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Anne Sterenberg (VVD) · 50 stemmen · 13,3% van alle stemmen hier
- Merijn Snoek (CDA) · 22 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Marceline Schopman (PvdA) · 18 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Floor Roduner (PvdA) · 17 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Dilia Leitner (D66) · 16 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 16 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Sacha Schneiders-Spoor (GROENLINKS) · 15 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Eva de Raadt (CDA) · 12 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Frans Smit (OPHaarlem) · 12 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Frank Visser (ChristenUnie) · 12 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Sander van den Raadt (TROTS) · 12 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Robbert Berkhout (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Frits Garretsen (SP) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sibel Özoğul-Özen (SP) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jeroen Boer (VVD) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −8,2 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 75e van de 78 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0056% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 180 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 352 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 34 |
| Toegelaten kiezers | 386 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 378 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −8 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Er zijn 8 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Haarlem en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlem
- Zorgcentrum Nieuw Delftweide 380 stemmen · PvdA 18%
- Patronaat 347 stemmen · GROENLINKS 35%
- Basisschool De Viersprong 426 stemmen · GROENLINKS 20%
- Dienstgebouw Oude Kerk 296 stemmen · CDA 21%
- Sint Bernardusschool 433 stemmen · GROENLINKS 22%
- Van Voorthuijsenschool 246 stemmen · PvdA 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.