Stembureau Tent NS Station in Haarlem (2022)
Hier waren 1.369 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 1.355 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 23,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 312 | 23,0% | 14,5% | +8,5 pp | 3,2% |
| PvdA | 238 | 17,6% | 16,4% | +1,1 pp | 2,2% |
| D66 | 194 | 14,3% | 13,0% | +1,3 pp | 2,2% |
| Partij voor de Dieren | 122 | 9,0% | 6,3% | +2,7 pp | 2,9% |
| VVD | 104 | 7,7% | 11,0% | −3,4 pp | 1,4% |
| OPHaarlem | 64 | 4,7% | 4,9% | −0,2 pp | 1,9% |
| Actiepartij | 61 | 4,5% | 2,8% | +1,7 pp | 3,3% |
| Hart voor Haarlem | 41 | 3,0% | 3,6% | −0,6 pp | 1,7% |
| SP | 39 | 2,9% | 4,5% | −1,6 pp | 1,3% |
| Jouw Haarlem | 36 | 2,7% | 4,4% | −1,7 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 33 | 2,4% | 2,2% | +0,3 pp | 2,3% |
| CDA | 31 | 2,3% | 5,2% | −3,0 pp | 0,9% |
| BVNL | 26 | 1,9% | 2,3% | −0,4 pp | 1,7% |
| ChristenUnie | 19 | 1,4% | 2,4% | −1,0 pp | 1,2% |
| TROTS | 17 | 1,3% | 2,7% | −1,4 pp | 1,0% |
| DENK | 7 | 0,5% | 1,4% | −0,9 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 6 | 0,4% | 1,7% | −1,2 pp | 0,5% |
| 5 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 1,1% | |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 10 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Meryem Çimen (D66) · 117 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Ziggy Klazes (GROENLINKS) · 87 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 82 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Floor Roduner (PvdA) · 75 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Jasper Drost (GROENLINKS) · 63 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Ienke Verhoeff (PvdA) · 48 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Peter van Kessel (VVD) · 39 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Melissa Oosterbroek (GROENLINKS) · 35 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Joyce Jacobsz (OPHaarlem) · 31 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Sacha Schneiders-Spoor (GROENLINKS) · 30 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Renée Roodhuizen (PvdA) · 29 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Janneke Barten (GROENLINKS) · 24 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 24 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Nienke Klazinga (VVD) · 23 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Sterre Marrée (Actiepartij) · 23 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,5 pp meer dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 98 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0196% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 49 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.280 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 89 |
| Toegelaten kiezers | 1.369 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.372 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +3 |
| Blanco en ongeldig | 17 (1,2%) |
Er zijn 3 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,24% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Haarlem en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlem
- Het Stadhuis 1.508 stemmen · PvdA 18%
- Ontmoetingscentrum De Schakel 1.343 stemmen · PvdA 19%
- Tent Santpoorterstraat 2.055 stemmen · D66 22%
- Gymzaal Liduinaschool 1.318 stemmen · PvdA 18%
- Fablo Tennishal 1.297 stemmen · GROENLINKS 18%
- Speeltuin D.V.S. 1.137 stemmen · PvdA 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.