Stembureau Stembureau Tent Kleverparkweg B (tegenover nummer 49) in Haarlem

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 2023 CB · Wijk Ter Kleefkwartier

Hier waren 1.491 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 1.482 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 31,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 462 31,2% 18,6% +12,6 pp 3,4%
GroenLinks-PvdA 433 29,2% 24,2% +5,0 pp 2,4%
VVD 149 10,1% 10,4% −0,3 pp 1,9%
Partij voor de Dieren 88 5,9% 5,2% +0,8 pp 2,3%
Forum voor Democratie 58 3,9% 6,6% −2,7 pp 1,2%
CDA 50 3,4% 5,0% −1,6 pp 1,4%
Volt 46 3,1% 2,3% +0,8 pp 2,7%
Jouw Haarlem 44 3,0% 4,5% −1,6 pp 1,3%
TROTS Haarlem (Man Hapt Mug) 32 2,2% 4,1% −1,9 pp 1,1%
Hart voor Haarlem 28 1,9% 3,0% −1,1 pp 1,3%
Actiepartij 27 1,8% 2,2% −0,4 pp 1,7%
SP 21 1,4% 5,2% −3,8 pp 0,5%
OPHaarlem 14 0,9% 3,0% −2,1 pp 0,6%
ChristenUnie 12 0,8% 1,7% −0,9 pp 1,0%
BVNL 11 0,7% 1,6% −0,8 pp 1,0%
DENK 7 0,5% 2,1% −1,6 pp 0,4%
Piratenpartij 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Diana van Loenen (GroenLinks-PvdA) · 236 stemmen · 15,9% van alle stemmen hier
  2. Steven Jonker (D66) · 185 stemmen · 12,5% van alle stemmen hier
  3. An-Jes Oudshoorn (D66) · 104 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  4. Nienke Klazinga (VVD) · 103 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  5. Julia Dordonat-Breeuwsma (D66) · 68 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 65 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  7. Moriah Hartman (Forum voor Democratie) · 39 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  8. Eva de Raadt (CDA) · 37 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Helina Guleria (GroenLinks-PvdA) · 35 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Hanna Lammertse (GroenLinks-PvdA) · 34 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Moussa Aynan (Jouw Haarlem) · 22 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  12. Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 22 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  13. Melissa van Erp (Volt) · 21 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  14. Ruben Terol (VVD) · 18 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
  15. Sander van den Raadt (TROTS Haarlem (Man Hapt Mug)) · 16 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +12,6 pp meer dan gemiddeld in Haarlem.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 89 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0194% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 50 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.362
Geldige volmachtbewijzen129
Toegelaten kiezers1.491
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.491
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig9 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,60% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Haarlem en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Haarlem

Alle stembureaus in Haarlem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.