Stembureau Stembureau Tent Betuwelaan (bij flat Landschot) in Haarlem
Postcode 2036 EZ · Wijk Molenwijk
Hier waren 1.002 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 1.000 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 203 | 20,3% | 24,2% | −3,9 pp | 1,1% |
| D66 | 165 | 16,5% | 18,6% | −2,1 pp | 1,2% |
| VVD | 114 | 11,4% | 10,4% | +1,0 pp | 1,5% |
| CDA | 86 | 8,6% | 5,0% | +3,6 pp | 2,3% |
| Forum voor Democratie | 80 | 8,0% | 6,6% | +1,4 pp | 1,6% |
| SP | 65 | 6,5% | 5,2% | +1,3 pp | 1,7% |
| TROTS Haarlem (Man Hapt Mug) | 59 | 5,9% | 4,1% | +1,8 pp | 2,0% |
| Partij voor de Dieren | 48 | 4,8% | 5,2% | −0,4 pp | 1,3% |
| Jouw Haarlem | 30 | 3,0% | 4,5% | −1,5 pp | 0,9% |
| Hart voor Haarlem | 29 | 2,9% | 3,0% | −0,1 pp | 1,3% |
| OPHaarlem | 24 | 2,4% | 3,0% | −0,6 pp | 1,1% |
| DENK | 24 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 23 | 2,3% | 1,7% | +0,6 pp | 1,8% |
| BVNL | 19 | 1,9% | 1,6% | +0,3 pp | 1,7% |
| Volt | 19 | 1,9% | 2,3% | −0,4 pp | 1,1% |
| Actiepartij | 9 | 0,9% | 2,2% | −1,3 pp | 0,6% |
| Piratenpartij | 3 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 1,5% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Diana van Loenen (GroenLinks-PvdA) · 103 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Nienke Klazinga (VVD) · 85 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Moriah Hartman (Forum voor Democratie) · 59 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Steven Jonker (D66) · 51 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Julia Dordonat-Breeuwsma (D66) · 39 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Eva de Raadt (CDA) · 36 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Mostapha El Aichi (CDA) · 36 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- An-Jes Oudshoorn (D66) · 34 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Palwasha Hamzad (GroenLinks-PvdA) · 33 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Sander van den Raadt (TROTS Haarlem (Man Hapt Mug)) · 31 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 25 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 24 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ruud Kuin (SP) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sibel Özoğul-Özen (SP) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Joyce Jacobsz (OPHaarlem) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −3,9 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 89 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0131% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 74 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 884 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 118 |
| Toegelaten kiezers | 1.002 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.002 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,20% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Haarlem en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlem
- Stembureau De Blinkert 1.005 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Stembureau Huis van de Wijk De Horizon 989 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Stembureau Het Stadhuis B (ingang Koningstraat) 1.011 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Stembureau Eerste Christelijk Lyceum (ingang Van Merlenstraat ter hoogte van nummer 6) 981 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau Basisschool Ter Cleeff (gymzaal) 1.029 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Stembureau Revalidatiecentrum Zuiderhout 981 stemmen · D66 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.