Stembureau Stembureau Nieuw Delftweide in Haarlem
Postcode 2024 JH
Hier waren 350 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 345 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 69 | 20,0% | 24,2% | −4,2 pp | 0,4% |
| D66 | 62 | 18,0% | 18,6% | −0,6 pp | 0,5% |
| VVD | 27 | 7,8% | 10,4% | −2,6 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 25 | 7,2% | 6,6% | +0,7 pp | 0,5% |
| SP | 23 | 6,7% | 5,2% | +1,5 pp | 0,6% |
| Jouw Haarlem | 23 | 6,7% | 4,5% | +2,1 pp | 0,7% |
| CDA | 19 | 5,5% | 5,0% | +0,5 pp | 0,5% |
| OPHaarlem | 19 | 5,5% | 3,0% | +2,5 pp | 0,9% |
| TROTS Haarlem (Man Hapt Mug) | 18 | 5,2% | 4,1% | +1,1 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 4,9% | 5,2% | −0,3 pp | 0,4% |
| Hart voor Haarlem | 11 | 3,2% | 3,0% | +0,2 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 9 | 2,6% | 1,7% | +0,9 pp | 0,7% |
| Volt | 9 | 2,6% | 2,3% | +0,3 pp | 0,5% |
| BVNL | 6 | 1,7% | 1,6% | +0,2 pp | 0,5% |
| Actiepartij | 4 | 1,2% | 2,2% | −1,0 pp | 0,2% |
| DENK | 3 | 0,9% | 2,1% | −1,2 pp | 0,2% |
| Piratenpartij | 1 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 0,5% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Diana van Loenen (GroenLinks-PvdA) · 48 stemmen · 13,9% van alle stemmen hier
- Steven Jonker (D66) · 26 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Nienke Klazinga (VVD) · 18 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Eva de Raadt (CDA) · 15 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Sander van den Raadt (TROTS Haarlem (Man Hapt Mug)) · 13 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Joyce Jacobsz (OPHaarlem) · 12 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Moriah Hartman (Forum voor Democratie) · 11 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Moussa Aynan (Jouw Haarlem) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- An-Jes Oudshoorn (D66) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Julia Dordonat-Breeuwsma (D66) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Ruud Kuin (SP) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Ji Hee de Valk (D66) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Frank Visser (ChristenUnie) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −4,2 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 86e van de 89 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0045% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 214 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 322 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 28 |
| Toegelaten kiezers | 350 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 350 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (1,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,43% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Haarlem en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlem
- Stembureau Gymzaal de Viersprong (tegenover Dekamarkt bij zendmast) 349 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau Huis van de Wijk De Roos 324 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stembureau Koorschool 354 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stembureau Oude Kerk Spaarndam 316 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau Schalkweide 365 stemmen · GroenLinks-PvdA 14%
- Stembureau NZH Vervoer Museum 212 stemmen · Forum voor Democratie 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.