Stembureau Publiekshal Raakspoort in Haarlem (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2011 VB · Wijk Oude Stad

Hier waren 663 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 659 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 20,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 136 20,6% 16,4% +4,2 pp 1,2%
GROENLINKS 112 17,0% 14,5% +2,5 pp 1,2%
D66 82 12,4% 13,0% −0,6 pp 0,9%
VVD 73 11,1% 11,0% +0,0 pp 1,0%
Partij voor de Dieren 56 8,5% 6,3% +2,2 pp 1,3%
Actiepartij 32 4,9% 2,8% +2,1 pp 1,7%
Jouw Haarlem 32 4,9% 4,4% +0,5 pp 1,1%
OPHaarlem 21 3,2% 4,9% −1,8 pp 0,6%
CDA 20 3,0% 5,2% −2,2 pp 0,6%
SP 20 3,0% 4,5% −1,4 pp 0,7%
Hart voor Haarlem 18 2,7% 3,6% −0,9 pp 0,7%
BVNL 18 2,7% 2,3% +0,4 pp 1,2%
ChristenUnie 11 1,7% 2,4% −0,7 pp 0,7%
TROTS 8 1,2% 2,7% −1,5 pp 0,4%
50PLUS 7 1,1% 1,7% −0,6 pp 0,6%
5 0,8% 0,7% +0,1 pp 1,1%
DENK 5 0,8% 1,4% −0,6 pp 0,5%
Forum voor Democratie 3 0,5% 2,2% −1,7 pp 0,2%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Floor Roduner (PvdA) · 66 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
  2. Meryem Çimen (D66) · 51 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  3. Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 41 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  4. Ziggy Klazes (GROENLINKS) · 33 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  5. Peter van Kessel (VVD) · 33 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  6. Jasper Drost (GROENLINKS) · 31 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  7. Nienke Klazinga (VVD) · 22 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  8. Ienke Verhoeff (PvdA) · 18 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Sterre Marrée (Actiepartij) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Renée Roodhuizen (PvdA) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  11. Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Ron Dreijer (CDA) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  13. Sibel Özoğul-Özen (SP) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Sacha Schneiders-Spoor (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Joyce Jacobsz (OPHaarlem) · 9 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +4,2 pp meer dan gemiddeld in Haarlem.
  • Qua gewicht is dit het 46e van de 98 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 101 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen614
Geldige volmachtbewijzen49
Toegelaten kiezers663
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)663
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,60% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Haarlem en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Haarlem

Alle stembureaus in Haarlem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.