Stembureau Provincie Noord-Holland in Haarlem (2018)
Hier waren 478 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 476 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 21,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 104 | 21,8% | 13,0% | +8,9 pp | 1,2% |
| D66 | 74 | 15,5% | 12,4% | +3,2 pp | 0,9% |
| GROENLINKS | 73 | 15,3% | 19,9% | −4,6 pp | 0,5% |
| CDA | 54 | 11,3% | 10,1% | +1,2 pp | 0,8% |
| PvdA | 52 | 10,9% | 13,5% | −2,6 pp | 0,6% |
| Hart voor Haarlem | 28 | 5,9% | 3,7% | +2,2 pp | 1,1% |
| Actiepartij | 21 | 4,4% | 4,0% | +0,4 pp | 0,8% |
| TROTS | 21 | 4,4% | 5,9% | −1,5 pp | 0,5% |
| SP | 17 | 3,6% | 6,3% | −2,7 pp | 0,4% |
| OPHaarlem | 12 | 2,5% | 4,6% | −2,0 pp | 0,4% |
| Jouw Haarlem | 12 | 2,5% | 3,9% | −1,4 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 8 | 1,7% | 2,6% | −1,0 pp | 0,4% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Anne Sterenberg (VVD) · 66 stemmen · 13,9% van alle stemmen hier
- Dilia Leitner (D66) · 49 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Merijn Snoek (CDA) · 28 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Robbert Berkhout (GROENLINKS) · 25 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Sacha Schneiders-Spoor (GROENLINKS) · 24 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 23 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Floor Roduner (PvdA) · 18 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Marceline Schopman (PvdA) · 16 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Sander van den Raadt (TROTS) · 16 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Mirjam Otten (VVD) · 14 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Maurits de Lint (CDA) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Frits Garretsen (SP) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Gertjan Hulster (Actiepartij) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Annemieke Kok (OPHaarlem) · 7 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Peter van Kessel (VVD) · 6 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,9 pp meer dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 70e van de 78 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 142 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 438 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 40 |
| Toegelaten kiezers | 478 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 478 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,42% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Haarlem en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlem
- Wijkcentrum De Brug 488 stemmen · GROENLINKS 17%
- Hannie Schaftschool (ingang achterzijde gebouw) 442 stemmen · GROENLINKS 24%
- Publiekshal Raakspoort 499 stemmen · GROENLINKS 22%
- Sint Bernardusschool 433 stemmen · GROENLINKS 22%
- Basischool De Wadden 519 stemmen · GROENLINKS 20%
- Basisschool De Viersprong 426 stemmen · GROENLINKS 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.