Stembureau Stembureau Koningkerk in Haarlem
Postcode 2021 CS · Wijk Transvaalwijk
Hier waren 903 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 898 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 26,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 238 | 26,5% | 24,2% | +2,3 pp | 1,3% |
| D66 | 137 | 15,3% | 18,6% | −3,3 pp | 1,0% |
| VVD | 80 | 8,9% | 10,4% | −1,5 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 58 | 6,5% | 5,2% | +1,3 pp | 1,5% |
| Forum voor Democratie | 55 | 6,1% | 6,6% | −0,5 pp | 1,1% |
| SP | 48 | 5,3% | 5,2% | +0,1 pp | 1,3% |
| Actiepartij | 44 | 4,9% | 2,2% | +2,7 pp | 2,7% |
| CDA | 34 | 3,8% | 5,0% | −1,2 pp | 0,9% |
| TROTS Haarlem (Man Hapt Mug) | 34 | 3,8% | 4,1% | −0,3 pp | 1,1% |
| ChristenUnie | 33 | 3,7% | 1,7% | +2,0 pp | 2,7% |
| Hart voor Haarlem | 32 | 3,6% | 3,0% | +0,5 pp | 1,4% |
| Jouw Haarlem | 31 | 3,5% | 4,5% | −1,1 pp | 0,9% |
| Volt | 28 | 3,1% | 2,3% | +0,8 pp | 1,6% |
| OPHaarlem | 23 | 2,6% | 3,0% | −0,5 pp | 1,0% |
| BVNL | 10 | 1,1% | 1,6% | −0,4 pp | 0,9% |
| DENK | 8 | 0,9% | 2,1% | −1,2 pp | 0,5% |
| Piratenpartij | 5 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 2,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Diana van Loenen (GroenLinks-PvdA) · 110 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
- Nienke Klazinga (VVD) · 59 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Steven Jonker (D66) · 51 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Moriah Hartman (Forum voor Democratie) · 41 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Jacqueline van den Broek (Partij voor de Dieren) · 36 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Eva de Raadt (CDA) · 28 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- An-Jes Oudshoorn (D66) · 27 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Sander van den Raadt (TROTS Haarlem (Man Hapt Mug)) · 21 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Hanna Lammertse (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Julia Dordonat-Breeuwsma (D66) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Frank Visser (ChristenUnie) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Renske Leijten (SP) · 17 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Joyce Jacobsz (OPHaarlem) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Laura Schön (Actiepartij) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −3,3 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 37e van de 89 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0118% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 82 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 834 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 69 |
| Toegelaten kiezers | 903 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 902 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,44% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Haarlem en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Haarlem
- Stembureau Schoterhof 915 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stembureau OBS Camelot 874 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stembureau Goede Herderkerk 934 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Stembureau Gemeente van Christus 870 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Martin Luther Kingschool 946 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Rozemarijn 869 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.