Stembureau De Goede Herderkerk in Haarlem (2023)
Postcode 2024 EC · Wijk Te Zaanenkwartier
Hier zijn 1.307 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 33,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 434 | 33,2% | 27,6% | +5,6 pp | 1,7% |
| VVD | 211 | 16,1% | 14,1% | +2,0 pp | 1,6% |
| D66 | 196 | 15,0% | 10,7% | +4,3 pp | 2,0% |
| PVV | 116 | 8,9% | 15,1% | −6,2 pp | 0,8% |
| Nieuw Sociaal Contract | 95 | 7,3% | 9,2% | −1,9 pp | 1,1% |
| Volt | 52 | 4,0% | 3,2% | +0,7 pp | 1,8% |
| Partij voor de Dieren | 46 | 3,5% | 4,2% | −0,6 pp | 1,2% |
| CDA | 28 | 2,1% | 1,8% | +0,4 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 28 | 2,1% | 2,1% | +0,1 pp | 1,5% |
| SP | 25 | 1,9% | 3,5% | −1,6 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 20 | 1,5% | 0,8% | +0,7 pp | 2,7% |
| BBB | 12 | 0,9% | 1,6% | −0,7 pp | 0,8% |
| BVNL / Groep Van Haga | 11 | 0,8% | 0,5% | +0,3 pp | 2,3% |
| JA21 | 10 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 1,9% |
| DENK | 7 | 0,5% | 3,2% | −2,6 pp | 0,2% |
| SGP | 5 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 2,6% |
| 50PLUS | 4 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 0,9% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,4% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 3,1% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 4,3% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,9% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −6,2 pp minder dan gemiddeld in Haarlem.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 81 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0127% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 70 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Haarlem
- Schoterhof 1.341 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Gymzaal De Dolfijn 1.305 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Basisschool Ter Cleeff (Gymzaal) 1.389 stemmen · GroenLinks-PvdA 41%
- Tent NS Station (B) 1.293 stemmen · GroenLinks-PvdA 39%
- Wijkcentrum De Horizon 1.409 stemmen · PVV 30%
- Fonteinkerk 1.269 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.