Stembureau BSO Maraboe in Haarlem (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 755 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Haarlem) en zijn 744 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 21,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 158 21,2% 19,9% +1,3 pp 1,2%
PvdA 108 14,5% 13,5% +1,0 pp 1,2%
VVD 96 12,9% 13,0% −0,1 pp 1,1%
D66 87 11,7% 12,4% −0,7 pp 1,0%
CDA 64 8,6% 10,1% −1,5 pp 0,9%
OPHaarlem 55 7,4% 4,6% +2,8 pp 1,8%
TROTS 54 7,3% 5,9% +1,3 pp 1,3%
SP 42 5,6% 6,3% −0,6 pp 1,0%
Hart voor Haarlem 29 3,9% 3,7% +0,2 pp 1,1%
Actiepartij 24 3,2% 4,0% −0,8 pp 0,9%
Jouw Haarlem 17 2,3% 3,9% −1,6 pp 0,6%
ChristenUnie 10 1,3% 2,6% −1,3 pp 0,6%
Blanco6Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Haarlem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Anne Sterenberg (VVD) · 63 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
  2. Dilia Leitner (D66) · 59 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
  3. Sacha Schneiders-Spoor (GROENLINKS) · 54 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  4. Robbert Berkhout (GROENLINKS) · 53 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
  5. Floor Roduner (PvdA) · 45 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  6. Sander van den Raadt (TROTS) · 36 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  7. Frans Smit (OPHaarlem) · 33 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  8. Merijn Snoek (CDA) · 28 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Marceline Schopman (PvdA) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Louise van Zetten (Hart voor Haarlem) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  11. Frits Garretsen (SP) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Eva de Raadt (CDA) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Ziggy Klazes (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Annemieke Kok (OPHaarlem) · 11 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Sanne van Galen (TROTS) · 11 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: OPHaarlem haalde hier +2,8 pp meer dan gemiddeld in Haarlem.
  • Qua gewicht is dit het 50e van de 78 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Haarlem en 0,0110% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 91 stemmen in Haarlem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen693
Geldige volmachtbewijzen62
Toegelaten kiezers755
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)756
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig12 (1,6%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,59% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Haarlem en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Haarlem

Alle stembureaus in Haarlem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.