Stembureau Vestdijklaan 2 in Groningen (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Postcode 9721 VN · Wijk Midden-Zuid

Hier zijn 716 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 29,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 210 29,3% 30,5% −1,2 pp 0,5%
VVD 151 21,1% 10,6% +10,5 pp 1,0%
D66 94 13,1% 9,0% +4,1 pp 0,7%
Nieuw Sociaal Contract 89 12,4% 11,6% +0,8 pp 0,5%
PVV 56 7,8% 13,2% −5,4 pp 0,3%
Volt 22 3,1% 3,8% −0,8 pp 0,4%
CDA 20 2,8% 2,1% +0,7 pp 0,7%
SP 20 2,8% 4,3% −1,5 pp 0,3%
ChristenUnie 15 2,1% 2,6% −0,5 pp 0,4%
Partij voor de Dieren 15 2,1% 4,1% −2,0 pp 0,2%
BBB 7 1,0% 2,3% −1,3 pp 0,2%
Forum voor Democratie 7 1,0% 2,0% −1,0 pp 0,2%
DENK 3 0,4% 0,9% −0,5 pp 0,2%
SGP 2 0,3% 0,5% −0,2 pp 0,3%
BVNL / Groep Van Haga 1 0,1% 0,4% −0,3 pp 0,2%
JA21 1 0,1% 0,7% −0,5 pp 0,1%
LP 1 0,1% 0,1% +0,1 pp 1,3%
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 0,5%
Splinter 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 0,5%
50PLUS 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%
BIJ1 0 0,0% 0,6% −0,6 pp 0,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +10,5 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
  • Qua gewicht is dit het 135e van de 173 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 205 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Groningen

Alle stembureaus in Groningen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.