Stembureau Sporthal Lewenborg in Groningen (2025)
Postcode 9733 CX · Wijk Nieuw-Oost
Hier zijn 759 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 178 | 23,5% | 24,0% | −0,6 pp | 0,5% |
| PVV | 144 | 19,0% | 8,4% | +10,6 pp | 1,2% |
| D66 | 108 | 14,2% | 24,4% | −10,2 pp | 0,3% |
| SP | 57 | 7,5% | 4,6% | +2,9 pp | 0,8% |
| VVD | 57 | 7,5% | 10,3% | −2,8 pp | 0,4% |
| CDA | 56 | 7,4% | 8,6% | −1,3 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 41 | 5,4% | 3,0% | +2,4 pp | 0,9% |
| JA21 | 23 | 3,0% | 3,5% | −0,5 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 18 | 2,4% | 2,2% | +0,1 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 2,0% | 4,0% | −2,1 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 14 | 1,8% | 0,8% | +1,1 pp | 1,3% |
| Volt | 13 | 1,7% | 2,1% | −0,4 pp | 0,4% |
| BBB | 10 | 1,3% | 1,2% | +0,1 pp | 0,6% |
| DENK | 8 | 1,1% | 0,8% | +0,3 pp | 0,7% |
| SGP | 7 | 0,9% | 0,6% | +0,3 pp | 0,8% |
| NSC | 6 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp | 1,1% |
| BIJ1 | 3 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,4% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,4% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +10,6 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 111e van de 173 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0073% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 195 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Groningen
- Sporthal Lewenborg 761 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- BSV Paddepoel 758 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Wijkcentrum De Berk 766 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- MFC 't Vinkhuys 758 stemmen · PVV 20%
- MFC De Wijert/Helpman 772 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Ontmoetingskerk Haren 756 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.