Stembureau De Fontein in Groningen (2025)
Postcode 9741 EZ · Wijk Nieuw-Noord
Hier zijn 1.074 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 252 | 23,5% | 24,0% | −0,6 pp | 0,7% |
| D66 | 214 | 19,9% | 24,4% | −4,5 pp | 0,6% |
| PVV | 138 | 12,8% | 8,4% | +4,5 pp | 1,1% |
| CDA | 107 | 10,0% | 8,6% | +1,3 pp | 0,8% |
| VVD | 78 | 7,3% | 10,3% | −3,0 pp | 0,5% |
| SP | 68 | 6,3% | 4,6% | +1,8 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 38 | 3,5% | 4,0% | −0,5 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 37 | 3,4% | 2,2% | +1,2 pp | 1,1% |
| Forum voor Democratie | 32 | 3,0% | 3,0% | −0,0 pp | 0,7% |
| Volt | 29 | 2,7% | 2,1% | +0,6 pp | 0,9% |
| JA21 | 27 | 2,5% | 3,5% | −1,0 pp | 0,5% |
| BBB | 17 | 1,6% | 1,2% | +0,4 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 11 | 1,0% | 0,8% | +0,3 pp | 1,0% |
| DENK | 9 | 0,8% | 0,8% | +0,0 pp | 0,8% |
| BIJ1 | 6 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 0,7% |
| NSC | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,6% |
| SGP | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,4% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,1% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 1,0% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,4% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +4,5 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 173 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 138 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Groningen
- Wijkcentrum De Schakel 1.076 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Hotel Watertoren West 1.072 stemmen · D66 31%
- Wijkcentrum De Schakel 1.079 stemmen · D66 24%
- De Puddingfabriek 1.065 stemmen · D66 28%
- Dorpshuis De Groenenberg 1.086 stemmen · D66 25%
- Hotel Watertoren West 1.065 stemmen · D66 32%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.