Hoe stemde Goverwelle in Gouda in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Molenbuurt, Polderbuurt, Muziekbuurt
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 6 stembureaus in Goverwelle 6.215 geldige stemmen uitgebracht (13,8% van alle stemmen in Gouda). D66 werd hier de grootste met 17,2%. Vergeleken met heel Gouda scoorden DENK (+2,0 pp) en PVV (+1,6 pp) hier hoger en SGP (−1,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 1.071 | 17,2% | 18,0% | −0,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 941 | 15,1% | 16,1% | −0,9 pp |
| PVV | 907 | 14,6% | 13,0% | +1,6 pp |
| CDA | 739 | 11,9% | 11,0% | +0,9 pp |
| VVD | 653 | 10,5% | 9,9% | +0,6 pp |
| DENK | 366 | 5,9% | 3,9% | +2,0 pp |
| JA21 | 352 | 5,7% | 5,4% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 275 | 4,4% | 5,0% | −0,5 pp |
| Forum voor Democratie | 216 | 3,5% | 3,5% | +0,0 pp |
| SGP | 195 | 3,1% | 4,5% | −1,4 pp |
| 50PLUS | 114 | 1,8% | 1,5% | +0,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 108 | 1,7% | 2,6% | −0,8 pp |
| SP | 83 | 1,3% | 1,8% | −0,5 pp |
| Volt | 70 | 1,1% | 1,4% | −0,3 pp |
| BBB | 59 | 0,9% | 1,1% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 22 | 0,4% | 0,3% | +0,0 pp |
| NSC | 13 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 11 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 6 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 5 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| BVNL | 2 | 0,0% | 0,2% | −0,1 pp |
| DE LINIE | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Goverwelle
- Stembureau Biljart en Denksportcentrum Gouda Molenbuurt · 2807 GV · 1.275 stemmen · PVV 17%
- Stembureau Gymzaal Middenmolenlaan Molenbuurt · 2807 EC · 1.185 stemmen · D66 18%
- Stembureau De Oostpoort Polderbuurt · 2807 KL · 1.125 stemmen · D66 16%
- Stembureau Sporthal de Zebra Polderbuurt · 2807 DZ · 1.119 stemmen · D66 20%
- Stembureau 't Govertje Muziekbuurt · 2807 JT · 1.074 stemmen · D66 20%
- Stembureau Zorgcentrum Irishof Molenbuurt · 2807 GV · 437 stemmen · PVV 16%
Andere wijken in Gouda
- Bloemendaal 7.751 stemmen · D66 19%
- Plaswijck 7.477 stemmen · D66 17%
- Binnenstad 5.901 stemmen · D66 23%
- Kort Haarlem 5.863 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Noord 5.107 stemmen · D66 17%
- De Korte Akkeren 4.463 stemmen · PVV 25%
- Westergouwe 2.121 stemmen · D66 20%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.