Stembureau Stembureau Wijkvereniging Achterwillens in Gouda
Postcode 2805 DZ
Hier waren 1.089 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Gouda) en zijn 1.077 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 15,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 163 | 15,1% | 18,2% | −3,0 pp | 2,6% |
| Leefbaar Gouda | 151 | 14,0% | 12,9% | +1,1 pp | 3,4% |
| D66 | 108 | 10,0% | 10,2% | −0,2 pp | 3,1% |
| JA21 | 101 | 9,4% | 8,1% | +1,3 pp | 3,6% |
| CDA | 90 | 8,4% | 6,5% | +1,8 pp | 4,0% |
| ChristenUnie | 88 | 8,2% | 8,9% | −0,7 pp | 2,9% |
| SGP | 79 | 7,3% | 6,4% | +1,0 pp | 3,6% |
| Gouda Vitaal | 77 | 7,1% | 5,0% | +2,1 pp | 4,4% |
| VVD | 58 | 5,4% | 6,2% | −0,9 pp | 2,7% |
| Gemeentebelangen Gouda | 54 | 5,0% | 4,3% | +0,7 pp | 3,7% |
| Gouda Positief | 50 | 4,6% | 5,5% | −0,8 pp | 2,6% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 3,1% | 3,6% | −0,5 pp | 2,7% |
| Volt | 13 | 1,2% | 1,9% | −0,7 pp | 2,0% |
| SP | 12 | 1,1% | 2,4% | −1,2 pp | 1,5% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 10 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gouda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Linda Verschut (Leefbaar Gouda) · 83 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Jelte Elgersma (JA21) · 75 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Claire Philips (GroenLinks-PvdA) · 68 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Anna van Popering-Kalkman (ChristenUnie) · 62 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Harold Hooglander (SGP) · 45 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Martijn van der Wind (CDA) · 43 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Peter van der Zwan (Gouda Vitaal) · 38 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Sjane Marie Koppers (Gouda Positief) · 36 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Rüstem Çetin (Gemeentebelangen Gouda) · 32 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Sophie Heesen (GroenLinks-PvdA) · 30 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Heike Brandes (D66) · 28 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marja van Dijck - van Eijk (Gouda Vitaal) · 28 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Evert Bobeldijk (D66) · 22 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Kevin de Jonge (VVD) · 22 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Laura Dijkstra (VVD) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −3,0 pp minder dan gemiddeld in Gouda.
- Qua gewicht is dit het 6e van de 45 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Gouda en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Gouda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 978 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 111 |
| Toegelaten kiezers | 1.089 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.089 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 12 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,10% van de stembiljetten, tegen 1,01% in Gouda en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gouda
- Stembureau Chocoladefabriek 1.119 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau Gymzaal J. den Haenstraat 993 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stembureau Ontmoetingscentrum De Walvis 1.148 stemmen · Leefbaar Gouda 23%
- Stembureau Gymzaal Coniferensingel 979 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Stembureau de Agnietenkapel 1.151 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau De Veste 959 stemmen · GroenLinks-PvdA 13%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.