Stembureau Stembureau Basisschool De Kas in Gouda
Postcode 2802 VA
Hier waren 662 kiezers toegelaten (1,9% van alle toegelaten kiezers in Gouda) en zijn 649 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Gouda werd hier de grootste met 30,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Gouda | 198 | 30,5% | 12,9% | +17,6 pp | 4,4% |
| GroenLinks-PvdA | 83 | 12,8% | 18,2% | −5,4 pp | 1,3% |
| Gouda Vitaal | 69 | 10,6% | 5,0% | +5,6 pp | 4,0% |
| JA21 | 56 | 8,6% | 8,1% | +0,6 pp | 2,0% |
| Gemeentebelangen Gouda | 44 | 6,8% | 4,3% | +2,5 pp | 3,0% |
| SGP | 40 | 6,2% | 6,4% | −0,2 pp | 1,8% |
| Gouda Positief | 37 | 5,7% | 5,5% | +0,2 pp | 1,9% |
| D66 | 24 | 3,7% | 10,2% | −6,5 pp | 0,7% |
| CDA | 23 | 3,5% | 6,5% | −3,0 pp | 1,0% |
| VVD | 21 | 3,2% | 6,2% | −3,0 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 20 | 3,1% | 8,9% | −5,8 pp | 0,6% |
| SP | 15 | 2,3% | 2,4% | −0,0 pp | 1,8% |
| Partij voor de Dieren | 11 | 1,7% | 3,6% | −1,9 pp | 0,9% |
| Volt | 8 | 1,2% | 1,9% | −0,7 pp | 1,2% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 12 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gouda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Linda Verschut (Leefbaar Gouda) · 84 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
- Claire Philips (GroenLinks-PvdA) · 46 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Jelte Elgersma (JA21) · 35 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Harold Hooglander (SGP) · 31 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Peter van der Zwan (Gouda Vitaal) · 30 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Wim Linthorst (Leefbaar Gouda) · 25 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Rüstem Çetin (Gemeentebelangen Gouda) · 19 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Sjane Marie Koppers (Gouda Positief) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jessy Hoekstra (JA21) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Kevin de Jonge (VVD) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Erwin Droog (Leefbaar Gouda) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Anna van Popering-Kalkman (ChristenUnie) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sophie Heesen (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Marja van Dijck - van Eijk (Gouda Vitaal) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Rachid Karkache (Gemeentebelangen Gouda) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Leefbaar Gouda haalde hier +17,6 pp meer dan gemiddeld in Gouda.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 45 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Gouda en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 53 stemmen in Gouda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 581 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 81 |
| Toegelaten kiezers | 662 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 662 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 13 (2,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,96% van de stembiljetten, tegen 1,01% in Gouda en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gouda
- Stembureau de Speelwinkel 696 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau Sportcentrum de Mammoet 649 stemmen · GroenLinks-PvdA 13%
- Stembureau Ronssehof Revalidatiecentrum 706 stemmen · Leefbaar Gouda 20%
- Stembureau ISK school de Oosthoef 646 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Buurthuis De Buhne 725 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
- Stembureau De Zuidrandflat 635 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.