Stembureau Stembureau Sportcentrum de Mammoet (R) in Gouda (2022)
Postcode 2804 RT · Wijk Plaswijck
Hier waren 429 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Gouda) en zijn 427 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 13,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 59 | 13,8% | 12,9% | +0,9 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 52 | 12,2% | 11,9% | +0,3 pp | 1,4% |
| VVD | 50 | 11,7% | 8,6% | +3,1 pp | 1,9% |
| Gemeentebelangen Gouda | 40 | 9,4% | 8,4% | +1,0 pp | 1,6% |
| ChristenUnie | 39 | 9,1% | 11,8% | −2,6 pp | 1,1% |
| CDA | 37 | 8,7% | 7,0% | +1,6 pp | 1,7% |
| Gouda Positief | 37 | 8,7% | 10,1% | −1,4 pp | 1,2% |
| PvdA | 34 | 8,0% | 10,2% | −2,2 pp | 1,1% |
| SGP | 26 | 6,1% | 6,8% | −0,8 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 5,2% | 6,3% | −1,1 pp | 1,1% |
| Gouda Vitaal | 19 | 4,4% | 4,1% | +0,4 pp | 1,5% |
| Gouda Bewust | 9 | 2,1% | 1,5% | +0,6 pp | 2,0% |
| KINDPARTIJ | 3 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 2,8% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gouda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Kevin de Jonge (VVD) · 34 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Sjane Marie Koppers (Gouda Positief) · 29 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Anna van Popering - Kalkman (ChristenUnie) · 22 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Evert Bobeldijk (D66) · 18 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Rolf van der Mije (GROENLINKS) · 18 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Jan de Koning (Gemeentebelangen Gouda) · 17 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Corina Kerkmans (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Claire Philips (GROENLINKS) · 15 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Harold Hooglander (SGP) · 15 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jitske Flietstra (D66) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Theresia Uittenbroek-Kamphuis (Gouda Vitaal) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Rogier Tetteroo (PvdA) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Michiel Bunnik (CDA) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Mieke Kars (D66) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Sophie Heesen (PvdA) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +3,1 pp meer dan gemiddeld in Gouda.
- Qua gewicht is dit het 39e van de 44 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Gouda en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 71 stemmen in Gouda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 383 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 429 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 429 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,47% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Gouda en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gouda
- Stembureau Sporthal de Zebra 456 stemmen · ChristenUnie 16%
- Stembureau Sportcentrum de Mammoet (L) 419 stemmen · D66 18%
- Stembureau De Dick van Dijk Hal 466 stemmen · D66 15%
- Stembureau CVV de Jodan Boys 394 stemmen · PvdA 16%
- Stembureau Gereformeerde gemeente Gouda 502 stemmen · SGP 20%
- Stembureau De Dick van Dijk Hal 353 stemmen · D66 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.