Stembureau Stembureau Gymzaal Middenmolenlaan in Gouda (2022)
Postcode 2807 EC · Wijk Goverwelle
Hier waren 609 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Gouda) en zijn 608 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 14,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 87 | 14,3% | 10,2% | +4,1 pp | 2,8% |
| ChristenUnie | 77 | 12,7% | 11,8% | +0,9 pp | 2,1% |
| VVD | 68 | 11,2% | 8,6% | +2,6 pp | 2,6% |
| Gemeentebelangen Gouda | 67 | 11,0% | 8,4% | +2,6 pp | 2,6% |
| Gouda Positief | 66 | 10,9% | 10,1% | +0,8 pp | 2,2% |
| GROENLINKS | 60 | 9,9% | 11,9% | −2,1 pp | 1,7% |
| D66 | 55 | 9,0% | 12,9% | −3,9 pp | 1,4% |
| CDA | 52 | 8,6% | 7,0% | +1,5 pp | 2,4% |
| Gouda Vitaal | 28 | 4,6% | 4,1% | +0,5 pp | 2,3% |
| Partij voor de Dieren | 20 | 3,3% | 6,3% | −3,0 pp | 1,0% |
| SGP | 14 | 2,3% | 6,8% | −4,5 pp | 0,7% |
| Gouda Bewust | 10 | 1,6% | 1,5% | +0,1 pp | 2,2% |
| KINDPARTIJ | 4 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 3,7% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gouda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Kevin de Jonge (VVD) · 45 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Anna van Popering - Kalkman (ChristenUnie) · 40 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Sophie Heesen (PvdA) · 33 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Jan de Koning (Gemeentebelangen Gouda) · 28 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Sjane Marie Koppers (Gouda Positief) · 25 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Claire Philips (GROENLINKS) · 25 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Jitske Flietstra (D66) · 23 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Rogier Tetteroo (PvdA) · 22 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Theresia Uittenbroek-Kamphuis (Gouda Vitaal) · 22 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Rolf van der Mije (GROENLINKS) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Michiel Bunnik (CDA) · 19 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Ahmed El Haddaoui (PvdA) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Rachid Karkache (Gouda Positief) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Evert Bobeldijk (D66) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Linda Verschut (Gemeentebelangen Gouda) · 16 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −4,5 pp minder dan gemiddeld in Gouda.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 44 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Gouda en 0,0088% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 50 stemmen in Gouda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 534 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 75 |
| Toegelaten kiezers | 609 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 609 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,16% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Gouda en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gouda
- Stembureau Huis van de Stad (R) 610 stemmen · GROENLINKS 14%
- Stembureau De Molenkap 600 stemmen · Gouda Positief 13%
- Stembureau Huis van de Stad (R) 616 stemmen · D66 14%
- Stembureau Sociëteit Concordia 589 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stembureau Chocoladefabriek 662 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau Sporthal de Zebra 586 stemmen · ChristenUnie 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.