Stembureau BSC Nelson Mandela in Gouda (2018)
Hier waren 895 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in Gouda) en zijn 871 geldige stemmen uitgebracht. Gouda Positief werd hier de grootste met 18,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gouda Positief | 157 | 18,0% | 9,6% | +8,4 pp | 5,1% |
| PvdA | 110 | 12,6% | 10,2% | +2,5 pp | 3,4% |
| ChristenUnie | 104 | 11,9% | 10,9% | +1,0 pp | 3,0% |
| D66 | 83 | 9,5% | 11,7% | −2,2 pp | 2,2% |
| SGP | 80 | 9,2% | 6,4% | +2,8 pp | 3,9% |
| CDA | 77 | 8,8% | 9,8% | −1,0 pp | 2,4% |
| GROENLINKS | 70 | 8,0% | 9,5% | −1,5 pp | 2,3% |
| VVD | 49 | 5,6% | 10,2% | −4,5 pp | 1,5% |
| SP | 44 | 5,1% | 4,8% | +0,3 pp | 2,8% |
| Gouda's 50+ partij | 43 | 4,9% | 7,5% | −2,6 pp | 1,8% |
| Gemeentebelangen Gouda | 25 | 2,9% | 5,0% | −2,1 pp | 1,6% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 2,8% | 4,0% | −1,3 pp | 1,8% |
| JEZUS LEEFT | 5 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 5,0% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 18 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gouda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rachid Karkache (Gouda Positief) · 85 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- Jacques Rozendaal (SGP) · 62 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Hilde Niezen (GROENLINKS) · 44 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Theo Krins (ChristenUnie) · 43 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Lenny Roelofs (SP) · 36 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ahmed El Haddaoui (PvdA) · 34 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Huibert van Rossum (CDA) · 32 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Thierry van Vugt (D66) · 29 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Ed de Lange (Gouda's 50+ partij) · 29 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Ronald Verkuijl (VVD) · 28 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jan de Laat (Gouda Positief) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Rogier Tetteroo (PvdA) · 21 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Mohamed Mohandis (PvdA) · 21 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sophie Heesen (PvdA) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Eppy Boschma (CDA) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gouda Positief haalde hier +8,4 pp meer dan gemiddeld in Gouda.
- Qua gewicht is dit het 21e van de 34 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Gouda en 0,0129% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Gouda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 773 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 122 |
| Toegelaten kiezers | 895 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 894 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 23 (2,6%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 2,57% van de stembiljetten, tegen 0,68% in Gouda en 0,85% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gouda
- Ronssehof Revalidatiecentrum 878 stemmen · CDA 13%
- Buurthuis De Speelwinkel 869 stemmen · D66 17%
- Kindcentrum Goejanverwelle 886 stemmen · D66 13%
- RK Basisschool de Goudakker 859 stemmen · PvdA 12%
- Buurthuis de Kade 888 stemmen · GROENLINKS 15%
- Zorgcentrum Gouwestein 813 stemmen · SGP 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.