Stembureau Stembureau Basisschool De Goudakker in Gouda (2025)
Postcode 2802 EM · Wijk De Korte Akkeren
Hier zijn 925 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 19,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 179 | 19,4% | 13,0% | +6,4 pp | 3,1% |
| D66 | 131 | 14,2% | 18,0% | −3,9 pp | 1,6% |
| GroenLinks-PvdA | 124 | 13,4% | 16,1% | −2,7 pp | 1,7% |
| CDA | 76 | 8,2% | 11,0% | −2,8 pp | 1,5% |
| JA21 | 70 | 7,6% | 5,4% | +2,1 pp | 2,9% |
| ChristenUnie | 61 | 6,6% | 5,0% | +1,6 pp | 2,7% |
| VVD | 60 | 6,5% | 9,9% | −3,4 pp | 1,3% |
| SGP | 51 | 5,5% | 4,5% | +1,0 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 36 | 3,9% | 3,5% | +0,4 pp | 2,3% |
| DENK | 32 | 3,5% | 3,9% | −0,5 pp | 1,8% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 3,1% | 2,6% | +0,6 pp | 2,5% |
| SP | 26 | 2,8% | 1,8% | +1,0 pp | 3,2% |
| 50PLUS | 15 | 1,6% | 1,5% | +0,1 pp | 2,3% |
| Volt | 13 | 1,4% | 1,4% | −0,0 pp | 2,0% |
| BBB | 7 | 0,8% | 1,1% | −0,3 pp | 1,4% |
| BVNL | 5 | 0,5% | 0,2% | +0,4 pp | 6,9% |
| NSC | 4 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 2,7% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 1,3% |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 4,5% |
| NL PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 5,0% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 1,2% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gouda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +6,4 pp meer dan gemiddeld in Gouda.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 45 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Gouda en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 49 stemmen in Gouda komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Gouda
- Stembureau Groenhovenbad B 928 stemmen · D66 21%
- Stembureau Sportcentrum de Mammoet 904 stemmen · D66 19%
- Stembureau Basisschool De Kas 946 stemmen · PVV 31%
- Stembureau De Goudse Schouwburg 890 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau de Speelwinkel 951 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau Buurthuis De Buhne 873 stemmen · D66 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.