Hoe stemde Wijdschild in Gorinchem in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Wijdschild 1.608 geldige stemmen uitgebracht (7,4% van alle stemmen in Gorinchem). PVV werd hier de grootste met 20,2%. Vergeleken met heel Gorinchem scoorden VVD (+3,8 pp) en GroenLinks-PvdA (+2,1 pp) hier hoger en DENK (−4,5 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 325 20,2% 23,6% −3,4 pp
VVD 323 20,1% 16,3% +3,8 pp
GroenLinks-PvdA 255 15,9% 13,8% +2,1 pp
Nieuw Sociaal Contract 213 13,2% 11,9% +1,3 pp
D66 107 6,7% 6,1% +0,6 pp
CDA 58 3,6% 2,9% +0,7 pp
ChristenUnie 52 3,2% 3,5% −0,3 pp
SP 52 3,2% 3,4% −0,2 pp
SGP 45 2,8% 2,5% +0,3 pp
BBB 37 2,3% 2,4% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 34 2,1% 2,0% +0,1 pp
Forum voor Democratie 29 1,8% 2,4% −0,6 pp
Volt 24 1,5% 1,4% +0,1 pp
JA21 14 0,9% 0,9% −0,0 pp
DENK 13 0,8% 5,3% −4,5 pp
50PLUS 9 0,6% 0,5% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 5 0,3% 0,0% +0,3 pp
Splinter 5 0,3% 0,2% +0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 3 0,2% 0,3% −0,2 pp
BIJ1 2 0,1% 0,3% −0,2 pp
PartijvdSport 2 0,1% 0,1% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Wijdschild

Andere wijken in Gorinchem

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Gorinchem · Alle stembureaus