Stembureau Stadhuis in Gorinchem (2022)
Postcode 4205 AZ · Wijk Schelluinsestraat
Hier waren 446 kiezers toegelaten (2,9% van alle toegelaten kiezers in Gorinchem) en zijn 445 geldige stemmen uitgebracht. Stadsbelang werd hier de grootste met 16,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Stadsbelang | 75 | 16,9% | 16,4% | +0,5 pp | 3,0% |
| VVD | 74 | 16,6% | 11,8% | +4,8 pp | 4,1% |
| D66 | 56 | 12,6% | 9,1% | +3,5 pp | 4,0% |
| Gorcum Actief | 54 | 12,1% | 9,4% | +2,8 pp | 3,7% |
| DemocratenGorinchem | 45 | 10,1% | 14,2% | −4,1 pp | 2,1% |
| PvdA | 36 | 8,1% | 12,6% | −4,5 pp | 1,8% |
| SP | 33 | 7,4% | 6,7% | +0,7 pp | 3,2% |
| ChristenUnie-SGP | 28 | 6,3% | 9,8% | −3,5 pp | 1,9% |
| CDA | 28 | 6,3% | 6,9% | −0,6 pp | 2,6% |
| Zorg Voor Gorkum | 14 | 3,1% | 2,6% | +0,5 pp | 3,4% |
| JEZUS LEEFT | 2 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 2,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Niels van Santen (VVD) · 34 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Everdien Hamann (Gorcum Actief) · 27 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Ilhan Tekir (D66) · 25 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Dicky van Veen (Stadsbelang) · 24 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Gulsen Metz (Stadsbelang) · 24 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Attie Mager (VVD) · 24 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Eva Dansen (SP) · 22 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Hans van Mourik (Zorg Voor Gorkum) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Pierre Schefferlie (DemocratenGorinchem) · 12 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jack Oostrum (PvdA) · 12 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Joost van der Geest (CDA) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Wendy Alba Heijdenrijk (D66) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Björn Bahlmann (Gorcum Actief) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Willemijn Paans (Stadsbelang) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Laura Pellikaan (DemocratenGorinchem) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +4,8 pp meer dan gemiddeld in Gorinchem.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 41 stembureaus: 2,9% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0065% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 384 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 62 |
| Toegelaten kiezers | 446 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 446 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,22% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Gorinchem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gorinchem
- Lingewijkgebouw 467 stemmen · Stadsbelang 31%
- Fortes Lyceum 443 stemmen · VVD 14%
- WonenLerenZorggebouw 484 stemmen · Stadsbelang 23%
- Gorcums Museum 436 stemmen · DemocratenGorinchem 25%
- Sporthal Oosterbliek A 521 stemmen · Stadsbelang 16%
- Gildenplein 396 stemmen · Stadsbelang 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.