Stembureau Stembureau Stadhuis A in Gorinchem (2023)
Postcode 4205 AZ · Wijk Schelluinsestraat
Hier zijn 577 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 121 | 21,0% | 23,6% | −2,6 pp | 2,3% |
| VVD | 94 | 16,3% | 16,3% | −0,0 pp | 2,6% |
| GroenLinks-PvdA | 83 | 14,4% | 13,8% | +0,6 pp | 2,8% |
| Nieuw Sociaal Contract | 82 | 14,2% | 11,9% | +2,3 pp | 3,1% |
| D66 | 47 | 8,1% | 6,1% | +2,1 pp | 3,5% |
| DENK | 24 | 4,2% | 5,3% | −1,1 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 3,1% | 2,0% | +1,1 pp | 4,2% |
| SP | 18 | 3,1% | 3,4% | −0,3 pp | 2,4% |
| Forum voor Democratie | 16 | 2,8% | 2,4% | +0,4 pp | 3,1% |
| Volt | 15 | 2,6% | 1,4% | +1,2 pp | 4,8% |
| BBB | 14 | 2,4% | 2,4% | +0,1 pp | 2,7% |
| CDA | 14 | 2,4% | 2,9% | −0,5 pp | 2,2% |
| SGP | 10 | 1,7% | 2,5% | −0,7 pp | 1,8% |
| ChristenUnie | 9 | 1,6% | 3,5% | −2,0 pp | 1,2% |
| BIJ1 | 4 | 0,7% | 0,3% | +0,4 pp | 6,3% |
| JA21 | 4 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 2,1% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,4 pp | 0,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,2 pp | 1,3% |
| LP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 8,3% |
| Splinter | 1 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 3,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −2,6 pp minder dan gemiddeld in Gorinchem.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 27 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0056% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 38 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Gorinchem
- Stembureau Avres Gorinchem 615 stemmen · PVV 27%
- Stembureau Woonzorgcentrum Steijndeld 503 stemmen · PVV 22%
- Stembureau Fortes Lyceum 648 stemmen · VVD 25%
- Stembureau Stationshal (mobielbureau) 70 stemmen · D66 20%
- Stembureau Centraal Punt 658 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Woonzorgcentrum De Schutse 37 stemmen · PVV 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.