Stembureau Schoolgebouw De Rotonde in Gorinchem (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 4205 KK · Wijk Stalkaarsen

Hier waren 714 kiezers toegelaten (4,6% van alle toegelaten kiezers in Gorinchem) en zijn 712 geldige stemmen uitgebracht. Stadsbelang werd hier de grootste met 15,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Stadsbelang 112 15,7% 16,4% −0,7 pp 4,4%
PvdA 111 15,6% 12,6% +3,0 pp 5,7%
DemocratenGorinchem 93 13,1% 14,2% −1,1 pp 4,2%
ChristenUnie-SGP 93 13,1% 9,8% +3,3 pp 6,2%
D66 70 9,8% 9,1% +0,8 pp 5,0%
Gorcum Actief 65 9,1% 9,4% −0,2 pp 4,5%
SP 55 7,7% 6,7% +1,0 pp 5,3%
VVD 54 7,6% 11,8% −4,2 pp 3,0%
CDA 41 5,8% 6,9% −1,1 pp 3,9%
Zorg Voor Gorkum 17 2,4% 2,6% −0,2 pp 4,2%
JEZUS LEEFT 1 0,1% 0,5% −0,4 pp 1,2%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ali Koçak (PvdA) · 55 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  2. Ilhan Tekir (D66) · 44 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  3. Dicky van Veen (Stadsbelang) · 38 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  4. Everdien Hamann (Gorcum Actief) · 37 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  5. Eva Dansen (SP) · 34 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Maarten de Pagter (ChristenUnie-SGP) · 32 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  7. Niels van Santen (VVD) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  8. Pierre Schefferlie (DemocratenGorinchem) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  9. Jack Oostrum (PvdA) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  10. Joost van der Geest (CDA) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Paulien de Groot (PvdA) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Willemijn Paans (Stadsbelang) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Laura Pellikaan (DemocratenGorinchem) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Hans van Mourik (Zorg Voor Gorkum) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Tjark Scholsberg (Stadsbelang) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,2 pp minder dan gemiddeld in Gorinchem.
  • Qua gewicht is dit het 3e van de 41 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen598
Geldige volmachtbewijzen116
Toegelaten kiezers714
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)714
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Gorinchem en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Gorinchem

Alle stembureaus in Gorinchem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.