Stembureau Gemeenschapshuis De Bogerd in Gorinchem (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 4206 AN · Wijk Lingewijk

Hier waren 355 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Gorinchem) en zijn 354 geldige stemmen uitgebracht. Stadsbelang werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Stadsbelang 76 21,5% 16,4% +5,1 pp 3,0%
DemocratenGorinchem 66 18,6% 14,2% +4,4 pp 3,0%
VVD 48 13,6% 11,8% +1,8 pp 2,6%
PvdA 38 10,7% 12,6% −1,9 pp 1,9%
SP 30 8,5% 6,7% +1,8 pp 2,9%
Gorcum Actief 28 7,9% 9,4% −1,5 pp 1,9%
ChristenUnie-SGP 21 5,9% 9,8% −3,8 pp 1,4%
D66 19 5,4% 9,1% −3,7 pp 1,4%
CDA 14 4,0% 6,9% −2,9 pp 1,3%
Zorg Voor Gorkum 11 3,1% 2,6% +0,5 pp 2,7%
JEZUS LEEFT 3 0,8% 0,5% +0,3 pp 3,7%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gulsen Metz (Stadsbelang) · 32 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
  2. Dicky van Veen (Stadsbelang) · 23 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  3. Niels van Santen (VVD) · 23 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  4. Pierre Schefferlie (DemocratenGorinchem) · 20 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  5. Jack Oostrum (PvdA) · 18 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  6. Everdien Hamann (Gorcum Actief) · 17 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  7. Eva Dansen (SP) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  8. Maarten de Pagter (ChristenUnie-SGP) · 12 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Laura Pellikaan (DemocratenGorinchem) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  10. Jan Kant (DemocratenGorinchem) · 10 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Dieuwertje Stevens (SP) · 10 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  12. Ilhan Tekir (D66) · 10 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  13. Hans van Mourik (Zorg Voor Gorkum) · 10 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  14. Attie Mager (VVD) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  15. Paulien de Groot (PvdA) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Stadsbelang haalde hier +5,1 pp meer dan gemiddeld in Gorinchem.
  • Qua gewicht is dit het 22e van de 41 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0051% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen316
Geldige volmachtbewijzen39
Toegelaten kiezers355
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)355
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Gorinchem en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Gorinchem

Alle stembureaus in Gorinchem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.